Woda tak dobra, że można pić ją prosto z kranu

1

GÓRA KALWARIA Od środy do mieszkańców miasta dociera woda z przebudowanej za ponad 7 mln zł stacji uzdatniania przy ul. Kalwaryjskiej


Stacja przy Kalwaryjskiej, znajdująca się obok SP nr 2, przeszła w ostatnim czasie gruntowną modernizację. W obiekcie znajdują się trzy studnie głębinowe, które mogą pracować jednocześnie lub naprzemiennie. Wypompowywana na powierzchnię woda trafia do specjalnych zbiorników, w których jest napowietrzana i dokładnie filtrowana, co pozbawia ją nadmiaru manganu, żelaza i jonu amonowego. Stacja zasila większą część miasta i jest w stanie wyprodukować w ciągu roku aż 1,2 mln m3 wody.
– Myślę że mieszkańcy szybko poczują jej lepszą niż dotychczas jakość – mówi Robert Kaczmarek z Zakładu Gospodarki Komunalnej, który zawiaduje stacją. – Różnica powinna być szczególnie odczuwalna w centrum miasta, ponieważ w ulicach Pijarskiej i Dominikańskiej zostały wymienione dodatkowo magistrale przesyłowe – dodaje. Co ciekawe, w nowym budynku filtrów zamontowano także urządzenie do… paczkowania wody w litrowe i półlitrowe torebki. Będzie ono wykorzystywane w sytuacji, gdyby do jakiejś części gminy trzeba było dostarczyć szybko (np. wyniku klęski żywiołowej) znaczne ilości wody pitnej.

TW

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię