Woda z sieci, jak z butelki

5

LESZNOWOLA Gmina udostępniła raporty sanepidu za ubiegły rok, dotyczące jakości wody w sieci wodociągowej. Generalnie wynika z nich, że woda jest bezpieczna i nadaje się do picia


Pracownicy stacji sanitarnej nie mieli zastrzeżeń co do jakości wody z wodociągów Łazy, Stara Iwiczna, Wólka Kosowska, Lesznowola PGR, Mysiadło czy Marysin. Większe problemy były w Mrokowie, gdzie w próbce wody pobranej w ramach kontroli wewnętrznej pod koniec marca ubiegłego roku stwierdzono przekroczenie liczby mikroorganizmów w temperaturze 22 stopni C, co nie stanowi jednak bezpośredniego zagrożenia dla zdrowia i życia ludzi. Mimo to 26 kwietnia wydano decyzję stwierdzającą warunkową przydatność wody do spożycia. Jednak 7 maja Lesznowolskie Przedsiębiorstwo Komunalne postanowiło zamknąć stację i rozpocząć działania naprawcze. Ponowne uruchomienie stacji nastąpiło 16 listopada, a w pobranych wówczas próbkach wody nie stwierdzono już przekroczeń. Z kolei w stacji Lesznowola Pole, w próbce wody pobranej na początku czerwca, pracownicy stacji sanitarnej stwierdzili obecność dwóch bakterii enterokoków, czyli paciorkowców kałowych. Wydano decyzję stwierdzającą brak przydatności wody do spożycia. Badania powtórzono następnego dnia. W wodzie nie stwierdzono przekroczeń.
– Czasami w niezamieszkałych domach, czy też w tych, w których jest małe zużycie wody mogą tworzyć się zastoiny wody co skutkuje tym, że może być ona bardziej zażelaziona czy mieć nieciekawy zapach. Bywa, że i w stacjach dochodzi do awarii uzdatniaczy – wyjaśnia Anna Matkowska, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.
– Woda w sieci cały czas jest kontrolowana, zarówno przez nas, jak i przez LPK. Nadaje się ona do picia, jest bezpieczna i w niczym nie ustępuje wodzie z butelek.

TW

5 KOMENTARZE

  1. Czyli w Lesznowoli jest problem, z ustabilizowaniem parametrów wody zdatnej do picia. Natomiast władza stabilna, zasiedziała.

  2. Woda w Lesznowoli to jeden z największych problemów jej mieszkańców. Woda jest tak twarda, że sprzęty do niej podłączone psują się regularnie. Mieszkam w Lesznowoli 3 lata i miałem już naprawiany piec grzewczy, pralkę i zmywarkę… Łączny koszt prawie 800 zł. Na pytanie do LPK czy planują kiedyś poprawić jakoś wody włączając w proces technologiczny systemy zmiękczające dostałem w odpowiedzi artykuł o tym jak zdrowa jest twarda woda?!?! Szkoda, że większość kamienia pozostaje w czajniku zamiast wspomóc moje zdrowie, osadzając się w nerkach…

    • Kolego kup sobie i za montuje filtry oraz zmiękczacze do pralki i zmywarki. Oni stałe zapychaja nam syf do rur. U mnie filtry po miesiącu potrafią być rude i cuchnace grzybinia. Planuję zrobić test posiewu na agarze i opublikować na YouTube

  3. jak wam nie pasuje władza i woda to po co się tu sprowadziliście na swoje wiochy idźcie tam pewnie jest lepiej

  4. Trasa tata to chyba muszę wyslac do sanepidu filtry wody na posiedzeniu bakteryjny. Muliste za każdą wymiana śmierdzace i rude.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię