Woda zalewa Ciechanowską. Mieszkanka: proszę coś z tym wreszcie zrobić!

0

KONSTANCIN-JEZIORNA Elżbieta Bajkowska-Majorkiewicz, mieszkanka ulicy Ciechanowskiej w Skolimowie, poskarżyła się na sesji, że od 10 lat, po każdym większym deszczu, jej posesja jest zalewana przez wodę


– Po raz pierwszy problemy z wodą pojawiły się tu w 2010 roku – opowiadała pani Elżbieta. – Teraz po każdym większym deszczu moja posesja, która znajduje się najniżej na tej ulicy, jest zalewana.
Mieszkanka łamiącym się głosem relacjonowała, że przed tygodniem woda znowu omal nie wlała się jej do piwnicy.
– Podczas podtopień 10 lat temu tak mnie zalało, że musiałam wymienić dwa piece, pralkę, lodówkę, wyrzuciłam mnóstwo pamiątek, książek i dokumentów – wyliczała Elżbieta Bajkowska-Majorkiewicz. – Nie chcę, żeby teraz to się powtórzyło, już i tak mam regularnie zalewany ogród. To jest problem systemowy. Moja posesja stała się zbiornikiem retencyjnym dla najbliższej okolicy. Jak ma padać, cała jestem w stresie i nie mogę spać.
Mieszkanka podkreśliła, że o problemie wody zbierającej się na Ciechanowskiej mówiła wielokrotnie. Przypomniała, że proponowała nawet konkretne rozwiązania, jak zastosowanie zaworu zwrotnego. Dodała też, że wielu nowych sąsiadów podniosło teren, co jest jedną z przyczyn zalewania jej znajdującego się w niecce domu.
Do emocjonalnego wystąpienia mieszkanki odniósł się burmistrz Kazimierz Jańczuk.
– Przygotowujemy się do przebudowy dróg w Skolimowie północno-zachodnim – przypomniał. – Ulica Ciechanowska ma być projektowana w drugim etapie. Tam nie można zbudować kanalizacji deszczowej, bo ulica jest za wąska. Można natomiast wyprofilować drogę i poprowadzić środkiem specjalny rynsztok, umożliwiający odprowadzenie wody do Jeziorki lub zbiornika retencyjnego, który mógłby zostać wybudowany na znajdującej się w Skolimowie gminnej działce.
Kazimierz Jańczuk obiecał uczulić gminne służby, aby na bieżąco reagowały na wezwania i wypompowywały wodę, przeciwdziałając zalewaniu działki pani Elżbiety.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię