Wojna PO z PiS w Piasecznie rozgorzała na dobre! Prokuratura ma pełne ręce roboty

8

Przewodniczący rady powiatu Włodzimierz Rasiński (PO) złożył zawiadomienie do prokuratury o podejrzenie popełnienia przestępstwa przez radnego Grzegorza Pruszczyka (PiS). Zareagował na to radny Sergiusz Muszyński (PiS) – składając do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępca przez… Włodzimierza Rasińskiego

Przypomnijmy. Podczas pierwszej sesji rady powiatu, jeszcze przed wyborem przewodniczącego rady, starosty i zarządu wybuchł wielki skandal. Radny PiS Grzegorz Pruszczyk w przerwie obrad, w obecności mediów oświadczył, że Ksawery Gut (którego na tej samej sesji wybrano na funkcję starosty) groził mu utratą pracy, w przypadku gdy nie zagłosuje nad jego wyborem na starostę. Grzegorz Pruszczyk pracuje w Domu Pomocy Społecznej w Górze Kalwarii, który podlega starostwu powiatowemu. Radny nagrał rozmowę z Ksewerym Gutem, w którym padła sugestia, że mogą pojawić się polityczne naciski by pozbawić Pruszczyka pracy.
– Ale konsekwencja to będzie utrata pracy? – dociekał Pruszczyk w nagrywanej przez siebie rozmowie.
– Może tak być – potwierdził Ksawery Gut.
– Pan Ksawery Gut sugerował, że jego szantaż odbywa się za wiedzą i aprobatą większej grupy osób. Z nazwiska wymienił Panów Zdzisława Lisa i Włodzimierza Rasińskiego – oświadczył podczas sesji w obecności mediów radny Grzegorz Pruszczyk. Zarówno Zdzisław Lis jak i Włodzimierz Rosiński stanowczo odcięli się od sprawy.
– Nigdy nie zachęcałem K. Guta do rozmowy z G. Pruszczykiem na temat wyboru starosty Powiatu Piaseczyńskiego, ani nie miałem wiedzy, że taka rozmowa ma mieć miejsce – oświadczył Włodzimierz Rasiński. – Uważam, że wykorzystywanie mojego nazwiska, które padło w tego rodzaju rozmowie dwóch radnych, za nieuprawnione i naganne. (…) Jeżeli do poniedziałku 26.11.2018 r. Pan G. Pruszczyk nie przeprosi mnie, złożę zawiadomienie do prokuratury oraz rozważę stosowne kroki prawne chroniące moje dobre imię – zapowiedział Rasiński.
Przeprosin się nie doczekał więc we wtorek złożył zawiadomienie do prokuratury. W reakcji na to, dziś do prokuratury zawiadomienie złożył także radny Sergiusz Muszyński powołując się na art 238 Kodeksu Karnego, który mówi, że „Kto zawiadamia o przestępstwie (…)organ powołany do ścigania wiedząc, że przestępstwa nie popełniono, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
Mamy początek kadencji powiatu, a w prokuraturze już trzy zawiadomienia. Wyglada na to, że polityczna wojna, która od lat rozgrywa się w skali całego kraju, na dobre rozgorzała także w powiecie piaseczyńskim.

Adam Braciszewski

8 KOMENTARZE

  1. I co Wy na to drodzy wyborcy PO_PiS.Po-Pis ują się już tyle lat,a Wy nadal na tych samych „komuchów” partyjnych glosujecie,a czy to były wybory partyjne? Ciekawostka: kandydat na radnego „niezrzeszony”czyli normalny ludź dostaje 8 000 głosów.Kandydat z partyjnej listy dostaje 5 000 głosów.Kto wygrywa/dostaje mandat? Ten co ma więcej głosów? NIE 🙂 Ten z partyjnej listy-takie prawo…To po co takie wybory?

  2. Pan Rasinński to rzeczywiście przegiął. Przecież to każdy czytaty wie, że jego nazwisko podło z ust pana Guta. Pewnie bał się złożyć pozew na starostę, za którym głosował wkrótce .

  3. To teraz moi drodzy zadajmy sobie pytanie: ” Dlaczego tak sie dzieje? dlaczego PiS atakuje PO? Dlaczego PO atakuje PiS?”. Moim skromnym zdaniem jest to zazdrość ludzi o stanowisko. Dlaczego P. Muszynski tak bardzo chce dociekać i składa zawiadomienia do prokuratury? Ostatnio wyszła afera ujawniona przez gazetę wyborczą jak mama Pana Muszynskiego dostała prace bez konkursu w Prokuraturze. Nie bronie tu nikogo, ale zastanawia mnie jedno: Dlaczego są ciagłe rozgrywki polityczne a nie służenie ludziom z powiatu?

  4. Reasumując, 4 lata rzadów Pana Ksawergo i reszty zarządu to nic tak? Ludzie ta poprzednia ekipa posprzątala to szambo po Panu Janku Dabku. Sergiusz msciwe dziecko PiS nie potrafi sobie poradzić z sromotna porażka która poniósł w Konstancinie. Gdyby nie to że 1 na liście PiS to nawet moja babcia nie wiedziała by kto to Sergiusz Muszyński. Szkoda że mogą zniszczyć takiego samorządowa i resztę radnych którzy dostali szansę od narodu… Formacja Po nie jest czysta w sejmie ale Piaseczno to nie ulica Wiejska… Nagrana rozmowa obu radnych będzie analizowania przez prokuraturę… Czas pokaże czy aby ktoś z rodziny Pana Sergiusza nie rozpęta wojny w prokuraturze… Życzę powodzenia powodzenia wszystkim którzy chcą rozwoju naszych małych spoleczności…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię