Wojna starosty z radnym trwa! Padły oskarżenia i wyzwiska

13

POWIAT Starosta Ksawery Gut (PO) za brak uzyskania dofinansowania na rozbudowę skrzyżowania drogi powiatowej nr 2827W z 2834W (ronda w Piskórce) obwinia radnego Sergiusza Muszyńskiego (PiS). – Nie wsparł tego zadania – konkluduje starosta po lekturze posta radnego. – Jest idiotą i analfabetą, który nie potrafi ze zrozumieniem przeczytać postu – odpowiada radny.

Wszystko się zaczęło od tego, że radny Sergiusz Muszyński pochwalił się w mediach społecznościowych, że „wziął udział we wsparciu wniosku” o pozyskania 2 mln złotych z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na rozbudowę drogi powiatowej nr 2859W, na odcinku od skrzyżowania ul. Alternatywy do skrzyżowania ul. Złotych Piasków w gminie Lesznowola.
Starosta Ksawery Gut przewrotnie uznał, że skoro nie udało się pozyskać 1,3 mln zł na dofinansowanie ronda Piskórce to widocznie dlatego, że tego wniosku radny Muszyński nie wsparł.
Czy Pan Radny aż tak nie lubi mieszkańców gminy Prażmów, że nie wsparł tak ważnego zadania? Czy bezpieczeństwo mieszkańców Piskórki jest mniej ważne? – dopytywał starosta wyraźnie prowokując radnego.
Na odpowiedź Sergiusza Muszyńskiego nie trzeba było długo czekać.
Nie jestem członkiem organów przyznając środki i nie decyduje o tym – podkreślił radny Muszyński. – Tam, gdzie jest to możliwe wspieram wnioski naszych samorządów z terenu powiatu. Ale proszę pamiętać, że wnioski spływają z całego kraju i nigdy nie będzie tak, że wszystkie wnioski samorządów z naszego terenu zostaną zaakceptowane, bo gmin jest w Polsce tysiące a powiatów setki i potrzeby w skali kraju są ogromne.
Jak niesie plotka powiatowa Pan Radny od niedawna jest mieszkańcem Lesznowoli, czy na grze politycznej warto igrać z bezpieczeństwem mieszkańców – spekuluje starosta próbując dociec skąd zaangażowania radnego we wspieraniu rozbudowy drogi akurat w gminie Lesznowola i apeluje do klubu radny PiS o wyrzucenia radnego Muszyńskiego ze swoich szeregów. – Takie zachowanie nie godzi się z byciem Radnym, to działanie przeciw mieszkańcom – ocenia starosta.
Radny Muszyński nie przebiera w słowach.
Wpis Pana Ksawerego Guta świadczy o tym, że jest idiotą i analfabetą, który nie potrafi ze zrozumieniem przeczytać postu – odpowiada radny. – Nie ma tam ani słowa o tym, że nie popierałem wniosku dotyczącego gminy Prażmów. Fakt, że ktoś na tak żenującym poziomie intelektualnym pełni funkcję starosty w naszym powiecie to ogromna tragedia dla nas wszystkich – dodaje radny.

Adam Braciszewski

13 KOMENTARZE

 1. Arogancję i butę Guta widać na każdym kroku, chociażby w komentarzach pod jego postami, gdy w sposób bezczelny i chamski odpowiada zatroskanej mieszkance. Kobieta jedynie skrytykowała budowę jednocześnie dwóch rond w bliskiej odległości, co spowodowało ogromne korki. A Gut zrugał kobietę, że śmie go krytykować.

 2. Prezes Rady Ministrów Morawiecki przyznał dotacje na inwestycje drogowe w gminach w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg: łącznie ponad 317 mln zł dla województwa mazowieckiego na modernizację lokalnej infrastruktury drogowej w 2021 r. W gminie Piaseczno rząd wesprze budowę ulicy Jutrzenki na odcinku Wenus – Geodetów w miejscowości Józefosław

 3. Panowie!

  W dobie epidemii warto współpracować a nie się wojować. Szkoda życia.

  Całkiem figlarnie wam idą te przepychanki, tylko po co prowokacje i inwektywy.
  Ale może warto załatwić sprawę po męsku?

  Proponuję ring, rękawice, sędziowie, zasady, sztaby.
  Transmisja na żywo (w dobie pandemii) , może zbiórka na szczytny cel? Może PPV? A może zwyczajnie zrzutka przez oglądających na nowe rondo w Piskórce? Obędzie się bez dotacji.

  Ustalcie sobie hierarchię samczą a przy okazji staniecie się najsławniejszymi samorzadowcami w Polsce a może i na świecie?
  Czy nie o to wam chodzi – Być sławnymi i wybieranymi?

  A podbite oko? – cóż, po trzech tygodniach nie będzie śladu, może trochę urażona duma.

 4. Pan Muszyński uzyskał mandat radnego w Konstancinie ,mieszkając w Piasecznie.Następnie zamieszkał w Konstancinie i tu społeczeństwo wybrało go do rady powiatu.Teraz mieszka w Lesznowoli. Z jakiej gminy wystartuje w przyszłych wyborach.

 5. starcie w formule mma – ppv w tv pana Kujaszewskiwgo zysk na budowę w piskurce :))
  3 rundy – dawaj starosta bomba bomba bomba! Zejście i bomba bomba bomba! Blitzkrieg

 6. „Wpis Pana Ksawerego Guta świadczy o tym, że jest idiotą i analfabetą, który nie potrafi ze zrozumieniem przeczytać postu (…) Fakt, że ktoś na tak żenującym poziomie intelektualnym pełni funkcję starosty w naszym powiecie to ogromna tragedia dla nas wszystkich”
  ===================================
  O obecnym staroście, jego mentalności oraz działalności nieraz tu wypowiadałem się krytycznie, ale Pan Radny Misiewicz-Muszyński chyba jednak odrobinę przegina.

  Mt 7, 3-5: „Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata, a nie dostrzegasz belki we własnym oku? Albo jak możesz mówić swemu bratu: Pozwól, że usunę drzazgę z twego oka, podczas gdy belka [tkwi] w twoim? Obłudniku, usuń najpierw belkę ze swego oka, a wtedy przejrzysz, ażeby usunąć drzazgę z oka twego brata.”
  Pan M-M, jako niewątpliwy katolik, powinien chyba to znać?

  O poziomie intelektualnym pana M-M wypowiadał się nie będę, bo zbyt mało znam. Z różnych „akcji” i wypowiedz tego pana wynika, że należy on do radykalnych PiS-owskich oszołomów, ale być może to tylko cwany sposób na zrobienie szybkiej kariery partyjnej, bo obserwacja polskiego „życia politycznego” pokazuje, że na PiS-owskiej prawicy im większy radykał, oszołom i – za przeproszeniem – „pierdolec”, tym większą i szybszą robi karierę partyjno-państwową.
  No dobra, przyjmijmy, że pan M-M jest po prostu cwanym, cynicznym i inteligentnym „działaczem”.

  Dalej zaczynają się schody. Otóż wiadomo powszechnie, że pan M-M (zwany też „młodym Muszyńskim”) robił swoją ekspresową karierę „po trupach” swoich starszych partyjnych koleżanek, które kolejno z ich funkcji wygryzał. Starszego kolegę partyjnego, poprzedniego starostę Wojtka O., także pod koniec kadencji próbował wygryźć, ale się nie udało i starostą nie został.
  Ocenę „poziomu moralnego” pozostawmy czytelnikom.

  Ale kij z poziomem moralnym, bo w końcu radny M-M nie do niego się odnosi, ale do „poziomu intelektualnego”. Nawet się z nim zgodzę, że starosta Gut może mieć z tym pewien problem, szczególnie, gdy powiążemy to z mentalnością, charakterem czy jak to tam zwać.
  Ale, do kuźwy nędzy, pan M-M, widząc tę drzazgę w oku starosty Guta, zarządzającego w końcu tylko powiatem, za cholerę nie dostrzega belek w oczach swoich „braci bliższych”, próbujących nieudolnie zarządzać całą Polską!

  Panie M-M, popatrz pan np. na takiego Suskiego albo Sasina! Czyż nie jest tragedią dla wszystkich Polaków, że tysiące takich typów z pana partii oraz jej przystawek zrobiło „skok na Polskę” , wczepiło się w nią jak kleszcze i zaczęło ją doić i infekować?
  Podpowiem, żeby się pan nie musiał intelektualnie wysilać: tak, to jest tragedia.
  Nie dotyczy to oczywiście tylko pańskiej matuszki-partii, bo inne także mają swoje „zasługi”. Jakimś dziwnym zrządzeniem losu do polityki ciągną bowiem różne mętne typy, których główną umiejętnością jest zdolność takiego operowania ryjem i pazurami, żeby dopchać się do koryta i się weń mocno wczepić.

  Nigdy nie przypuszczałem, że kiedykolwiek przyjdzie mi poniekąd brać w obronę starostę Guta. Ale wiadomo, że jak nie ma dobrego wyboru, to wybiera się między większym a mniejszym złem.
  I chyba to jednak dobrze, że panu radnemu M-M – po etapie ekspresowej kariery – większe osiągnięcia raczej już nie grożą, bo PiS w tym powiecie słabnie. Pan starosta Gut po następnych wyborach pójdzie sobie „poburmistrzować” w Konstancinie. Zobaczymy, kogo potem układy partyjno-wyborcze uczynią starostą. Dla mnie – jako komentatora – najlepszy byłby znany z nieskazitelnej uczciwości i moralności pan Dąbek. Dopiero miałbym o czym pisać ! 😉

 7. Kto się czubi, ten się lubi.
  Zamiast się przezywać, jak w piaskownicy, lepiej dajcie sobie buzi 🙂
  Bylebyście się przy tym za bardzo nie zapędzili ;)!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię