Wójt Lesznowoli zatrzymana przez CBA

12

LESZNOWOLA Blisko 4 mln zł szkody w majątku gminy poprzez niezasadne wypłacanie odsetek od zerwanej umowy i umarzanie należności podatkowych. Wójt Gminy Lesznowola zatrzymana przez CBA.

Dzisiaj rano funkcjonariusze warszawskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali wójt Gminy Lesznowola. Postępowanie, w ramach którego prowadzone są czynności, dotyczy podejrzenia przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków przez wójt.

W toku prowadzonych czynności zgromadzono materiał wskazujący na możliwe nieprawidłowości przy gospodarowaniu nieruchomościami na terenie gminy poprzez zawarcie w 2013 r. i 2014 r. umów dzierżawy z naruszeniem wymogów formalnych opisanych w ustawie o gospodarce nieruchomościami. Podjęcie niezasadnej decyzji o odstąpieniu od jednej z umów skutkowało wypłaceniem odsetek w wysokości ok. 1,3 mln zł i tym samym wyrządzenie szkody w majątku gminy. Ustalenia śledczych wskazują ponadto na przekroczenie uprawnień w zakresie czynności podejmowanych jako organ podatkowy w latach 2012 – 2015, poprzez niezasadne umarzanie należności podatkowych na rzecz szeregu powiązanych ze sobą spółek, w celu osiągnięcia przez te spółki korzyści majątkowej w wysokości ok. 2,6 mln zł.

Zatrzymana wójt zostanie doprowadzona do Prokuratury Okręgowej w Warszawie, gdzie usłyszy zarzuty. Śledztwo zostało wszczęte w oparciu o materiały zgromadzone przez CBA w trakcie kontroli prowadzonej przez Departament Postępowań Kontrolnych.

Wydział Komunikacji Społecznej CBA

12 KOMENTARZE

 1. A jednak! Lepiej późno niż wcale. Już dawno należało ten układ rozwalić, ciekawe czy to jedyna osoba zamieszana w te przekręty gminnej wierchuszki.

  • Czekamy na działania w stosunku do wszystkich zamieszanych w miliardowe przekręty gazowników-liczników. Sprawa zgłoszona do kpp Piaseczno w listopadzie 2012 utknela na wielu szczeblach, natomiast świadkowie zostali obdarowani spreparowanymi lipnymi papierami.
   Lepiej późno…

  • Piaseczno już tuż tuż, głównie wszyscy skorumpowani zamieszani w miliardowe przekręty gazowników-liczników.

 2. Proszę przeczytać artykuł “Wójt przedstawiła raport dotyczący stanu gminy. Zadłużenie wynosi 79 mln zł!” w piasecznonews.pl. No po prostu mistrzostwo świata, pani Wójt otrzymała absolutorium za dołożenie kolejnych 4 mln. długu w ciągu roku, a pani przewodnicząca Rady mało nie popłakała się ze wzruszenia, jakich wspaniałych włodarzy mamy. Co tu się dzieje? Z treści innego artykułu wynika, że schedę po Wójt przejmie M. Kania. No po prostu strzał w dziesiątkę! 🙂

  • Popieram,
   Zapraszam do wszystkich instytucji
   ( konkretne osoby )zamieszanych w miliardowe przekręty gazowników-liczników.

 3. Czy ten brak 4mln w kasie gminy ma niepodważalny związek z dzisiejsza podwyżka ceny wody oraz śmieci o ponad 100% w Lesznowoli? Brakuje 4baniek w kasie to trzeba je zgolic z mieszkańców? Po podwyżkach za wodę i śmieci które są od siebie zależne Lesznowola ma podobno mieć najdroższa wodę i śmieci w Polsce. To jest ta przedsiębiorczość?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię