Wójt odpiera falę hejtu i nienawiści! Przypomina o zasadzie domniemania niewinności

3

LESZNOWOLA Przed Sądem Okręgowym w Warszawie rozpoczął się proces w sprawie, którą Prokuratura Okręgowa wniosła przeciwko wójt Marii Jolancie Batyckiej-Wąsik, dwójce byłych wicewójtów oraz byłej skarbniczce gminy.

Z przykrością odczytuję falę hejtu i nienawiści, skierowaną przeciwko mnie na różnego rodzaju forach i portalach internetowych – napisała wójt w oficjalnym oświadczeniu zamieszczonym na stronie urzędu gminy. – Autorzy tych pejoratywnych komentarzy i negatywnych opinii już uznali mnie za winną, pomimo, iż postępowanie przed sądem I instancji dopiero się rozpoczęło – uważa wójt Batycka-Wąsik – Jest to wbrew zasadzie domniemania niewinności wyrażonej w Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej (art. 42 ust. 3) oraz w kodeksie postępowania karnego (art. 5), zgodnie z którą każdego uważa się za niewinnego, dopóki jego wina nie zostanie udowodniona i stwierdzona prawomocnym wyrokiem sądu – przypomina wójt gminy Lesznowola, która swoją funkcję pełni od 1998 roku, a z lesznowolskiem samorządem związana jest od 1992 roku.
Jednocześnie pragnę bardzo serdecznie podziękować tysiącom naszych Mieszkańców oraz środowiskom opiniotwórczym za ogromne wsparcie, życzliwość oraz za to, że nigdy Państwo we mnie nie zwątpiliście – kończy swoje oświadczenie wójt gminy.

AB

czytaj tej: 

3 KOMENTARZE

 1. Hejt i nienawiść hmm ciekawe, bo hejtem nie jest pisanie o sprawie karnej wojt. Może niech ta Pani poczyta, czym jest hejt i nienawiść…

  • Nie bądźmy trollami i hejtermi, mówmy jak jest;):
   – Nasza gmina jest zadłużona za 144 mln zł
   – poziom inwestycji, to jakaś żenada, o czym świadczy “czołowe” 198 miejsce w Rankingu Samorządów 2020
   – Wójt i osoby z jej otoczenia mają prokuratorskie zarzuty
   – stosunek tej pani i podległej jej kliki do potrzeb i problemów mieszkańców jest skandaliczny.
   Takich mamy menadżerów w UG. Bez wątpienia mają na koncie dużo sukcesów mierzonych generowaniem długu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię