Wójt otrzyma odszkodowanie za zatrzymanie z lipca 2019 roku

5

LESZNOWOLA Maria Jolanta Batycka-Wąsik wójt Lesznowoli w wydanym przez siebie komunikacie poinformowała o zadośćuczynieniu i odszkodowaniu, jakie otrzyma od Skarbu Państwa za zatrzymanie przez CBA, do którego doszło 10 lipca 2019 roku


Przypomnijmy. 10 lipca 2019 roku rano do domu wójt Lesznowoli zapukali funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Wójt została zatrzymana i przewieziona do aresztu, a wieczorem usłyszała sześć zarzutów. Noc spędziła w celi. Prokuratura wnioskowała jeszcze dla niej o 3-miesięczny areszt tymczasowy, ale sąd się do tego wniosku nie przychylił.
Wójt czuła się pokrzywdzona działaniami CBA oraz Prokuratury Okręgowej w Warszawie i postanowiła dochodzić sprawiedliwości w sądzie. Teraz (27 lipca) Sąd Okręgowy w Warszawie wydał nieprawomocny wyrok, orzekając o zadośćuczynieniu i odszkodowaniu od Skarbu Państwa za – jak pisze w swoim oświadczeniu wójt Batycka-Wąsik – „doznaną przeze mnie krzywdę spowodowaną niewątpliwie niesłusznym zatrzymaniem”.
To jednoznacznie potwierdza, iż moje zatrzymanie było bezpodstawne – komentuje dalej wójt Lesznowoli.

TW

5 KOMENTARZE

  1. NIE OTRZYMA bo (za TVNWarszawa) : …..Wójt zaznaczyła, że „to jednoznacznie potwierdza, że jej zatrzymanie było bezpodstawne”. Zastrzegła przy tym, że wyrok nie jest prawomocny. …”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię