Wójt znów będzie kierowała gminą

3

LESZNOWOLA Dziś sąd cofnął wójt Lesznowoli Marii Jolancie Batyckiej-Wąsik nałożony przez Prokuraturę Okręgową w Warszawie zakaz pełnienia obowiązków służbowych. Zakaz obowiązywał od połowy lipca


Prokuratorski zakaz pełnienia obowiązków służbowych został nałożony w związku z sześcioma zarzutami, jakie w połowie lipca usłyszała wójt Lesznowoli. Pani wójt ma odpowiadać za karalną niegospodarność i wyrządzenie zarządzanej przez nią gminie szkody majątkowej w wielkich rozmiarach (ponad 1,3 mln zł) oraz przekroczenie uprawnień służbowych w celu osiągnięcia korzyści majątkowych przez podmioty, na rzecz których wydawano niekorzystne z punktu widzenia interesów gminy decyzje podatkowe. W tym ostatnim przypadku zarzuty dotyczą wydania kilkunastu zdaniem prokuratury niezasadnych decyzji o umorzeniu zaległości podatkowych na łączną kwotę ponad 2,5 mln zł na rzecz spółek działających na terenie gminy.
Maria Jolanta Batycka-Wąsik zaraz po tym jak otrzymała postanowienie prokuratury dotyczące zakazu wykonywania czynności służbowych zapowiedziała, że złoży na nie zażalenie. Teraz sąd wreszcie je rozpatrzył i zdecydował, że wójt może wrócić do pracy. Chcieliśmy poprosić Marię Jolantę Batycką-Wąsik o komentarz w tej sprawie, ale dotąd nie udało nam się z nią skontaktować.

CZYTAJ TAKŻE:  Za dwa tygodnie zapadnie wyrok w sprawie wójt Lesznowoli. Prokurator zażądał dla oskarżonej kary 2,5 roku więzienia!

TW

3 KOMENTARZE

  1. Przez te trzy miesiące sporo się zmieniło w Lesznowoli i bajka o krainie mlekiem i miodem prysnęła… Została tylko szara rzeczywistość i nic nic więcej…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię