Wokół pałacu i dworu. Wystawa w Muzeum Regionalnym

0

PIASECZNO W Muzeum Regionalnym od 21 marca oglądać można wystawę zdjęć „Wokół pałacu i dworu”.


Wystawa 20 000 fotografii

Na wystawie prezentowane są wybrane zdjęcia z liczącej ponad 20 tysięcy fotografii kolekcji Janusza Przewłockiego, ukazującej polskie ziemiaństwo i arystokrację na przełomie XIX i XX wieku. Są to zarówno zdjęcia portretowe robione w atelier, jak i sceny z życia codziennego, z różnych uroczystości (śluby, wesela, polowania, bale, przyjęcia).

Wokół pałacu i dworu. Wystawa w Muzeum RegionalnymZdjęcia z XIX wieku

Najstarsze zdjęcia pochodzą z drugiej połowy XIX wieku, ze słynnych atelier fotograficznych (np. Walerego Rzewuskiego z Krakowa czy Jana Mieczkowskiego z Warszawy), najpóźniejsze z lat 30. XX wieku. Są to zarówno zdjęcia robione przez profesjonalnych fotografów, jak i amatorskie. Ukazują historię polskich ziemian i arystokratów, a jednocześnie historię polskiej fotografii z przełomu XIX i XX wieku, bo wiele z tych zdjęć to prawdziwe dzieła sztuki. Na fotografiach pojawiają się przedstawiciele słynnych rodów Lubomirskich, Radziwiłłów, Branickich, Czartoryskich, Potockich, Zamoyskich, a także liczne rodziny ziemiańskie.

O wystawie 

Wystawa wypożyczona została z „Domu Spotkań z Historią”. Czynna jest od 21 marca do 29 kwietnia w Muzeum Regionalnym w Piasecznie.

O muzeum

Muzeum mieści się przy pl. Piłsudskiego 10
05-500 Piaseczno
Tel: 22 737 23 99, 509 687 267
e-mail: muzeumpiaseczno@kulturalni.pl
Muzeum czynne:
wtorek – środa: 9.00 – 16.00
czwartek – piątek: 9.00 – 17.00
sobota: 9.00 – 16.00

Ceny biletów

normalny: 3 zł
ulgowy: 2 zł
w soboty wstęp wolny

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię