GÓRA KALWARIA/KONSTANCIN-JEZIORNA Przejmujące zimno nie wystraszyło wolontariuszy. W Górze Kalwarii zebrali 44 471, 93 zł, o 40 zł poprawiając ubiegłoroczny wynik. Sztab z Konstancina na konto fundacji przekazał ponad 55 tys. zł


W ubiegłym roku w mieście-uzdrowisku padł rekord – 56 824,74 zł. Jeszcze wczoraj po południu wydawało się, że uda się go przebić.

Najważniejsze osoby w sztabie WOŚP w Górze Kalwarii
W Ośrodku Kultury koncert dali m.in. miejscowi raperzy
Maskotka tegorocznego finału w Górze Kalwarii – volkswagen

Zabawa była przednia. W Górze Kalwarii furorę zrobił przystrojony serduszkami i balonikami volkswagen „ogórek”. Kiedy zaparkował przy rondzie w mieście, kierowcy z wielu krajów byli bardzo hojni. Do puszek wrzucono datki w 9 walutach!

Ekipa licząca pieniądze z Konstancina-Jeziorny

Po wieczornym koncercie w Ośrodku Kultury, gdzie mieścił się sztab, wielu mieszkańców obejrzało „światełko do nieba”, w tym roku wyjątkowo bogate. Fajerwerki pięknie się prezentowały również nad rozlewiskiem Jeziorki w Konstancinie-Jeziornie. Tu również przez kilka godzin, w Hugonówce, wystąpiły lokalne zespoły i prowadzono licytacje – m.in. chlebów specjalnie upieczonych na finał WOŚP.

Koncert w Hugonówce
Seniorzy i ich pomocnik kwestowali w Centrum Kompleksowej Rehabilitacji

W Konstancinie-Jeziornie po raz szósty kwestowali także seniorzy. To jedyna grupa najstarszych mieszkańców powiatu, która systematycznie bierze udział w corocznej zbiórce funduszy na zakup sprzętu medycznego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię