WOPR-owcy wyciągnęli na brzeg kajakarkę. Bądźmy ostrożni nad wodą!

1

PIASECZNO Na szczęście były to tylko ćwiczenia, które mają na celu przepracowanie różnych sytuacji, mogących wydarzyć się latem nad piaseczyńskimi akwenami. Ratownicy WOPR oraz strażacy z OSP przetestowali także drogi dojazdowe do zbiorników na terenie gminy


Wczorajsze ćwiczenia na Górkach Szymona odbyły się na prośbę gminy Piaseczno. Według scenariusza, na zalewie Amo wywrócił się kajak. Do wody wpadli kobieta i mężczyzna. Przybyłym na miejsce ratownikom udało się wydobyć nieprzytomną kobietę z wody (mężczyzna przytrzymał się kajaka) i z powodzeniem przeprowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową.
– Na terenie gminy Piaseczno znajduje się kilka zbiorników, w których mimo zakazów, kąpią się ludzie – mówi Piotr Obłoza, przewodniczący rady miejskiej oraz ratownik, który na miejscu przypatrywał się ćwiczeniom. – Najbardziej uczęszczane są właśnie Górki Szymona i glinianki w Gołkowie. Chcemy być przygotowani na różne sytuacje. Poprosiliśmy także służby z naszego terenu, aby sprawdziły, którymi drogami można najszybciej przedostać się w pobliże zbiorników.
Podczas ćwiczeń był realizowany krótki film, który ma zostać udostępniony na stronie internetowej gminy. Ma on być przestrogą dla osób kąpiących się w niedozwolonych miejscach, ale też instruktażem, jak zachowywać się w kryzysowych sytuacjach.
– Przede wszystkim zależy nam na bezpieczeństwie mieszkańców – mówi wiceburmistrz Hanna Kułakowska-Michalak. – Stąd pomysł, aby w przededniu wakacji podjąć działania, sprawdzające sprawność naszych służb. Jest to także najlepszy czas na profilaktykę. Cały czas apelujemy do mieszkańców, aby zachowywali się w sąsiedztwie wody rozsądnie i zażywali kąpieli tylko na strzeżonych kąpieliskach.

TW

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię