Wraca bezpłatna pomoc prawna

0

POWIAT Osoby, które nie nie są w stanie ponosić kosztów odpłatnej pomocy prawnej i poradnictwa obywatelskiego, w ośmiu punktach na terenie powiatu mogą skorzystać z pomocy bezpłatnej. Usługa ta wraca w formie stacjonarnej po przerwie spowodowanej pandemią. Aby z niej skorzystać, trzeba wcześniej zarezerwować wizytę


Nieodpłatna pomoc prawna przysługuje osobom fizycznym, których na nią nie stać, ale też osobom prowadzącym jednoosobową działalność gospodarczą, które w ciągu ostatniego roku nikogo nie zatrudniały. Prawnicy mają udzielać zainteresowanym informacji o obowiązującym stanie prawnym, przysługujących uprawnieniach oraz spoczywających na nich obowiązkach (w związku z toczącym się postępowaniem przygotowawczym, administracyjnym lub sądowym). Mają też wskazywać rozwiązania przedstawionego problemu prawnego oraz pomagać w sporządzaniu projektów pism procesowych. W ramach bezpłatnych porad będzie dostępna także usługa darmowej mediacji.
Z nieodpłatnej pomocy prawnej można korzystać w starostwie powiatowym przy ulicy Chyliczkowskiej 14, w zespole szkół im. Reymonta przy ul. Mirkowskiej 39 w Konstancinie-Jeziornie, przy ul. Kościuszki 9 w Piasecznie, w siedzibie straży miejskiej w Tarczynie, w urzędzie gminy Lesznowola oraz w Ośrodku Pomocy Społecznej przy ul. Pileckiego 10 w Górze Kalwarii.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię