Wrócił z dwoma medalami

0

PIASECZNO Tomasz Grzesiak, zawodnik LUKS Trójka Piaseczno, zdobył srebrny i brązowy medal na kolarskich Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Szczecinie


Reprezentant Piaseczna zaczął lipcowe zawody od piątego miejsca w sprincie drużynowym wraz z Arkadiuszem Kusiakiem i Jakubem Kamińskim. Kolejnego dnia imprezy odbywały się już sprinty indywidualne.
– W eliminacjach miałem czwarty czas, z czego nie byłem zadowolony, dlatego pozostało mi pokazać swoją moc w dalszej rywalizacji – mówi Tomasz Grzesiak. – Niestety, po słabym czasie w eliminacjach przyszło mi jechać w półfinale ze zwycięzcą całej konkurencji, więc… pozostała mi tylko walka o brąz.
Ostatecznie, po dwóch pewnych biegach, piasecznianin stanął na najniższym stopniu podium. Mistrzostwa zwieńczyły konkurencje keirin, w których nasz reprezentant czuje się szczególnie dobrze.
Tego dnia pewnie przebrnąłem przez fazę ćwierćfinałów i półfinałów, a w biegu finałowym byłem na mecie drugi, co dało mi srebrny medal – podsumowuje Tomasz Grzesiak.
Obecnie przygotowuję się do Młodzieżowych Mistrzostw Europy, które odbędą się w Apeldoorn (Holandia), a po powrocie z nich rozpocznę przygotowania do Mistrzostw Świata Juniorów w kolarstwie torowym, które odbędą się w Kairze na początku września.

Tyl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię