Wrócili, podłubali i znów zniknęli. Budowa tej drogi to koszmar!

3

GÓRA KALWARIA – Jest koszmar – przyznają po cichu urzędnicy gminy. Firma, która zawarła kontrakt na przebudowę kilometrowego odcinka drogi przez Solec zrobiła bałagan i nie wiadomo, kiedy zamierza skończyć inwestycję


Firma, którą do tej pory pracownicy magistratu chwalili za realizację inwestycji w centrum Góry Kalwarii, zabrała się za przebudowę jezdni w Solcu na początku kwietnia. Pracownicy ustawili nowe krawężniki i… zwinęli się. Mieszkańcy codziennie korzystający z jezdni, jak pani Anna, skarżyli się na elementy pachołków, które pozostały na drodze i zaczęły zagrażać bezpieczeństwu ruchu, a także dołom pozostawionym w pasie jezdni. W czerwcu kierowcy z Solca alarmowali:

– Przez ponad 1,5 miesiąca to i krawężniki się połamały, pokruszyły i pozapadały, bo nie było wylanego asfaltu i porządnego zabezpieczenia z drugiej strony.

Od wiosny firma była wielokrotnie wzywana do wznowienia robót, a także – w pierwszej kolejności – usunięcia elementów zagrażających użytkownikom ruchu. Jak informował na początku października magistrat, właściciel firmy w rozmowie z zastępcą burmistrza zobowiązał się, że wróci na plac budowy w połowie września, ale nie pokazał się. Ponownie został wezwany do kontynuacji prac. Pojawił się trzy tygodnie temu. Robotnicy wymienili nowe krawężniki, które zostały połamane przez ciężkie samochody, i ponownie zeszli z placu budowy pozostawiając rząd pachołków utrudniających przejazd. Kolejne – interwencyjne – spotkanie z właścicielem firmy wykonawczej ma odbyć się w ratuszu w czwartek.

– Nie wiem, czy ono w czymkolwiek pomoże, ponieważ wykonawca już wielokrotnie zapewniał nas, że rozpocznie prace. Jednak obecnie, jeśli rzeczywiście nie ruszy z wymianą asfaltu, pogoda może mu na to nie pozwolić i nie zdąży z zakończeniem i oddaniem inwestycji w umówionym czasie – obawia się Katarzyna Kochańska, kierownik gminnego Referatu Inwestycji i Remontów.

Czy na podejście firmy do robót w Solcu ma wpływ treść umowy, jaką podpisała ona z jej władzami Góry Kalwarii? Ze względu na brak funduszy w kasie ratusza, na dokończenie prac wykonawcy dano czas do… 10 stycznia 2019 roku (wówczas otrzyma 400 tys. zł z tegorocznego budżetu i 286 tys. zł z przyszłorocznego). Wprawdzie przedsiębiorca obiecywał włodarzom, że kilometrową drogę wykona dużo szybciej, ale… wyszło jak wyszło.

Natalia Bryczyńska, sołtys Solca ma nadzieję, że wykonawcę rozliczą nowe władze gminy.

– Teraz burmistrz przyjrzy się umowie z wykonawcą i może zarządzi kary finansowe za niedotrzymanie terminu kolejnego wejścia na budowę, albo zarządzi powtórny przetarg. Bo ta przyjacielska firma byłego burmistrza to pomyłka – oznajmiła kilka dni temu na profilu sołectwa na portalu społecznościowym.

Z właścicielem firmy, która powinna realizować prace w Solcu, mimo prób nie udało nam się skontaktować. Jego telefon milczał.

3 KOMENTARZE

 1. Firma odpowiedzialna za ten bajzel:
  F.H.U. “BRUK-BUD” Piotr Skoczek
  Pogorzel, ul. Świerkowa 31, 05-430 Celestynów – lider konsorcjum
  Przedsiębiorstwo Robót Drogowych w Otwocku sp. z o.o.
  Pogorzel, ul. Świerkowa 31, 05-430 Celestynów – członek konsorcjum
  http://www.bruk-bud.com.pl/kontakt.html

  Panie redaktorze proszę się nie bać podawać takich informacji, przecież to informacja publiczna 😉
  http://bip.gorakalwaria.pl/public/get_file_contents.php?id=426532

 2. Przecież tutaj to normalne, przyjedźcie sobie na Mikówiec koło Góry jak wygląda nowy chodnik i droga, jaki rów i dziury na całej długości

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię