Wrócili z 19 medalami

0

PIASECZNO KICKBOXING Zawodnicy X Fight Piaseczno, zarówno ci początkujący, jak i bardziej doświadczeni, wzięli udział w międzynarodowym turnieju Czech Open

Dwunastoosobowa reprezentacja piaseczyńskiego klubu zaprezentowała świetną dyspozycję w kraju naszych południowych sąsiadów. Szczególnie zadowolone z siebie mogły być zwłaszcza dziewczyny.

Kadetka młodsza Julia Marczyńska nie miała litości dla swoich rywalek, wygrywając pewnie wszystkie swoje pojedynki w Pointfightingu w dwóch katerogiach wagowych (do 37 i do 42 kilogramów). Po złoto sięgnęła również Nadia Korda, która – w drodze do pierwszego miejsca na podium w Pointfightingu do 30 kilogramów – pokonała reprezentantki Węgier.

Szczególnie przyjemna dla piaseczyńskich trenerów musiała być z kolei walka finałowa w mocno obsadzonej kategorii Kadet Młodszy do 32 kilogramów. Pojedynek Emilii Nieściór i Zosi Przybylskiej, wygrany ostatecznie przez Emilię, był bowiem wewnętrzną sprawą X Fight. Wcześniej nasze reprezentantki musiały wyeliminować rywalki z Węgier, Słowacji i Czech.

Dodatkowo dwa srebrne medale (w Pointfightingu do 50 i do 55 kilogramów), po zaciętych pojedynkach z Węgierkami i Austriaczkami, przywiozła do Polski Iza Dąbrowska.
Choć panom nie udało się tym razem sięgnąć po złoto, to ich postawa również zasługuje na uwagę. O bardzo dobrym starcie może mówić Bartosz Dobrowolski, który w kategorii Kick Light (powyżej 69 kilogramów) dopiero w finale musiał uznać wyższość zawodnika gospodarzy. W Pointfightingu do 63 kilogramów pokonał z kolei Greka i Węgra, aby – choć nie bez kontrowersji – ponownie ulec w walce o złoto Czechowi.

Dwa medale wywalczył również Adam Bachman. Zawodnik X Fight najpierw zajął trzecie miejsce w Pointfigtingu do 57 kilogramów, a potem sięgnął po srebro w kategori Kick Light do 57 kilogramów, gdzie dopiero w finale uległ reprezentantowi gospodarzy.

Tyl./fot. Łukasz Kasprowicz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię