Wrócili z Aten z dziesięcioma medalami

0

PIASECZNO Na przełomie stycznia i lutego zawodnicy X Fight Piaseczno udali się do Grecji by wziąć udział w, zaliczanym do Pucharu Świata WAKO turnieju kickboxingu „Athens challange”. W zawodach wzięło łącznie udział 2200 zawodników z 125 klubów reprezentujących 23 kraje

Piasecznianie rywalizowali w formułach planszowych i wywalczyli 10 medali. Najlepiej spisała się nasza seniorka Agata Kacprzak, która aż trzy razy stawała na podium – w tym raz na jego najwyższym stopniu. Agata doskonale walczyła w formule Kick Light, gdzie w finale kategorii -55kg pewnie pokonała Słowaczkę, a w finale -60kg nieznacznie uległa zawodniczce gospodarzy. W formule Light contact wywalczyła z kolei brązowy medal.
Z bardzo dobrej strony pokazał się również nasz junior Klaudiusz Świstulski. Był on o włos od złotego medalu w formule Light contact, ale niestety jedno jedyne trafienie zaważyło ostatecznie o wyniku walki. Klaudiusz dwukrotnie stawał w Atenach na drugim stopniu podium – w Light contact i Kick Light.
Wśród Kadetów na wyróżnienie zasługuje dwóch piaseczyńskich zawodników. Gustaw Wielądek w kategorii wiekowej Kadet młodszy do 47 kg przegrał dopiero nieznacznie w finale, pokonując po drodze Włocha i Greka. Świetnie zaprezentowała się również Martyna Wieteska, która niedawno przeszła do wyższej kategorii wiekowej i wywalczyła brązowy medal w Pointfightingu w wadze do 46kg.
Po walce ćwierćfinałowej pozostał jednak pewien niesmak – mówi Marcin Pałuba, trener X Gight Piaseczno. – W drugiej dogrywce do pierwszego trafienia sędziowie nagle oślepli i mimo czystych trafień naszej zawodniczki przyznali zwycięstwo reprezentantce gospodarzy.
W Grecji dobrze zaprezentowali się również: Daria Niciporuk, Sebastian Jędraś i Hubert Wiluk, którzy w formule Light contact wywalczyli brązowe medale.
Dzielnie spisali się także Adam Bachman i Bartek Dobrowolski, ale zabrakło im trochę szczęścia aby znaleźć się w strefie medalowej. Zawodnicy, poza sportową rywalizacją, mogli też zapoznać się ze sztuką i kulturą starożytnej Grecji. Zwiedzili wzgórze Akropolu i stare miasto w Atenach oraz obejrzeli malowniczy Kanał Koryncki, oddzielający półwysep Peloponez od stałego lądu.

Grzegorz Tylec

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię