PIASECZNO W ciągu nadchodzących tygodni ma rozpocząć się przebudowa skrzyżowania drogi nr 79 z ul. Chyliczkowską. Już trwają roboty na ul. Okulickiego i wiele wskazuje, że dołączy do nich remont „krzyżówek” przy Laminie


Brak koordynacji terminów prac zlecanych przez różnych zarządców dróg znów może uderzyć w kierowców. Najcięższe życie czeka osoby, które codziennie dojeżdżają z Konstancina-Jeziorny do Piaseczna. Jeśli zakorkowana była ul. Okulickiego (a podczas rozpoczętych prac to nas nie ominie, ponieważ jezdnia zostanie zawężona), mogli skorzystać z dojazdu ul. Chyliczkowską. Jednak niebawem rozpocznie się intensywna przebudowa skrzyżowania tej ulicy z obwodnicą Piaseczna (ul. Armii Krajowej).

Jeszcze trwają prace projektowe i po pozyskaniu stosowanych decyzji wykonawca rozpocznie roboty w terenie. Termin zakończenia prac, zgodnie z umową to 15 października – informuje Małgorzata Tarnowska, rzeczniczka prasowa warszawskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA).

Przypomnijmy, że drogowcy poszerzą dojazdy do skrzyżowania (powstaną lewoskręty), a także przesuną wlot powiatowej ul. Julianowskiej w Chyliczkowską o około 150 metrów w kierunku Konstancina. Wymieniona zostanie też nawierzchnia na odcinku ul. Julianowskiej i Przesmyckiego (od Chyliczkowskiej do Okulickiego).

– Budowa fragmentu ul. Julianowskiej w nowym przebiegu nie spowoduje utrudnień w ruchu. Najgorsze będzie kilka dni, kiedy ten nowy odcinek będziemy łączyć z ul. Przesmyckiego. Niestety, żeby było lepiej, musi być gorzej – mówi Ksawery Gut. Obiecuje, że prace będą tak prowadzone, aby nie nakładały się z największymi utrudnieniami na ul. Okulickiego.

Jednak to nie wszystko. Na problemy z przejazdem przez „krzyżówki” przy Chyliczkowskiej mogą się nałożyć komplikacje ze sprawnym pokonaniem skrzyżowania przy Laminie. Po długich staraniach władz gminy i powiatu, GDDKiA zdecydowała się na lekkie zwiększenie jego drożności i poprawę bezpieczeństwa. – Planowany termin rozpoczęcia tych prac to przełom sierpnia i września, niemniej jednak jest on uzależniony od otrzymania środków finansowych – informuje Małgorzata Tarnowska. Roboty obejmą frezowanie warstwy ścieralnej asfaltu i nakładanie nowej, korektę organizacji ruchu poprzez wydłużenie lewoskrętu od strony Warszawy w ul. Okulickiego oraz korektę wysp na pasie rozdziału. Wyremontowane zostaną również chodniki oraz przesunięta zatoka dla autobusów jadących do stolicy. Ponadto przejście dla pieszych zostanie przeniesione bliżej tarczy skrzyżowania. – Obecnie trwają ostatnie uzgodnienia zakresu tych prac, gdyż rozwiązanie jest czasowe i będzie służyło do momentu wykonania gruntownej przebudowy szosy krajowej nr 79 od Góry Kalwarii do Warszawy – dodaje pani rzecznik.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię