Wsparcie mistrza i symboliczne odsłonięcie muralu

3

GÓRA KALWARIA W sobotę o godzinie 11.50 przy ul. Wierzbowskiego 4 odbędzie się symboliczne odsłonięcie muralu

Na ścianie kamienicy sąsiadującej z zegarem słonecznym, od strony ul. Strażackiej, powstał mural przedstawiający legendarnego kolarza Ryszarda Szurkowskiego. Malowidło jest elementem promocji kawiarni dla kolarzy, mieszczącej się w budynku. Góra Kalwaria znajduje się na szlaku bardzo chętnie uczęszczanym przez miłośników wyścigów rowerowych.
Odsłonięcie muralu poprzedzi popularną imprezę kolarską – 12. etap cyklu wyścigów ŻTC Bike Race 2019 w Górze Kalwarii. Kolarze-amatorzy będą ścigali się na 4 dystansach – od 36 km do 108 km. Wystartują o godz. 12.00 z ul. ks. Sajny w Górze Kalwarii, a następnie będzie można im kibicować w Moczydłowie, Brześcach, Kawęczynie, Podłęczu, Wólce Dworskiej i ponownie w mieście, gdzie rywalizacja się zakończy. Ważna wiadomość dla mieszkańców gminy Góra Kalwaria, którzy wezmą udział w wyścigach – od nich organizator nie będzie pobierał opłaty startowej.
W uroczystości odsłonięcia muralu wezmą udział olimpijczycy Jacek Morajko i Andrzej Zając, dziennikarz Adam Proboszcz i burmistrz Góry Kalwarii Arkadiusz Strzyżewski.
Niestety nie pojawi się główny bohater Ryszard Szurkowski, który dochodzi do zdrowia po ciężkim wypadku podczas wyścigu Rund um Köln.
Zbliżaliśmy się do wysepki. Większość kolarzy jechała prawą stroną, ale dwóch przede mną chciało prawdopodobnie ominąć wysepkę z lewej. Zahaczyli o siebie kierownicami i w ułamku sekundy leżeli obydwaj. Nie miałem szans ich ominąć. Przeleciałem nad kierownicą, uderzając twarzą w asfalt. Najpierw wpadło na mnie dwóch kolarzy, a potem kilkunastu, a może i kilkudziesięciu – relacjonuje swój wypadek Ryszard Szurkowski.
Mamy nadzieje, że mistrz wkrótce nas odwiedzi – mówi Piotr Chmielewski, rzecznik ratusza i dodaje, że impreza jest także formą wsparcia dla słynnego kolarza, który dzięki rehabilitacji powraca do zdrowia. „Zróbmy wspólne zdjęcie z jak największą ilością kolarzy!” – zachęcają organizatorzy sobotniego wydarzenia.

AB

3 KOMENTARZE

  1. Ciekawe kiedy odbędzie się uroczyste otwarcie wspaniałego parku na skarpie, już nie mogę się doczekać tej wielkiej fety która odbędzie się zapewne przed następnymi wyborami.

  2. Fajnie,że właściciel kawiarni umie się wypromować tak oryginalnie i ma takie szerokie “plecy”.Jakie natomiast moralne prawo ma A.Strzyżewski członek zarządu (wice starosta) poprzedniej kadencji powiatu odpowiedzialnego do dziś za niewykorzystanie unijnej dotacji 10 500 000 zł na drogi rowerowe w Powiacie Piaseczno do obecności na takiej imprezie? Hipokryzja? Wiem,że odpowiadała za inne tematy,ale jednak był jedną z 3 decyzyjnych osób.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię