Wspólnie zadbajmy o zabytki

1

KONSTANCIN-JEZIORNA Ruszają konsultacje społeczne dotyczące Gminnego Programu Opieki nad Zabytkami na lata 2021-2024. Swoje opinie dotyczące obszernego dokumentu można zgłaszać do końca marca


Przygotowany przez magistrat program liczy grubo ponad 100 stron. O jego ostatecznym kształcie mają jednak decydować mieszkańcy, którzy mogą teraz zgłaszać swoje opinie i uwagi. – Każda z nich będzie niezwykle cenna – zachęcają urzędnicy. Wśród priorytetów programu na najbliższe trzy lata wskazano m.in. utrzymanie w dobrym stanie istniejących zabytków, remontowanie obiektów będących własnością gminy, aplikowanie o środki zewnętrzne na ten cel, przyznawanie dotacji na prowadzenie prac konserwatorskich, monitorowanie stanu zachowania obiektów czy współpraca ze stowarzyszeniami działającymi na rzecz ochrony zabytków.
Z projektem programu można zapoznać się na stronie internetowej gminy lub bezpośrednio w urzędzie po wcześniejszym umówieniu się. Uwagi można składać w kancelarii (ul. Piaseczyńska 77), listownie pozostawiając je w skrzynce podawczej, a także wysłać je na adres urzędu pocztą lub drogą elektroniczną. Wszystkie zostaną rozpatrzone, a ich wyniki mają być opublikowane w biuletynie informacji publicznej.

TW

1 KOMENTARZ

  1. A jest taki dworek w gminie tzn rudera już zawalił się ale był piękny jak tak można go było zostawić ludzie i siły atmosferyczne go zniszyly dawno tam niebylem czy ktoś wie co z nim to chyba były Turowice czy Kawęczyn.wiem że mieszkali tam kiedyś ludzie i co wysiedlono ich?co na to osoby odpowiedzialne za zabytki?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię