Wspomóż niepełnosprawnych

1

POWIAT Jak co roku, w pierwszą niedzielę adwentu, uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej zapraszają mieszkańców Zalesia Dolnego, Piaseczna i wszystkich sympatyków ośrodka na kiermasz świąteczny

W niedzielę 1 grudnia od godziny 8 do 15 na stoisku przed Kościołem NMP Wspomożenia Wiernych w Zalesiu Dolnym (ul. Modrzewiowa 2) będą czekać wyjątkowe wyroby rękodzielnicze: stroiki bożonarodzeniowe, kartki świąteczne, ceramika, mydła glicerynowe, świece, budki dla ptaków i inne. Wszystkie produkty wykonały osoby z niepełnosprawnością podczas zajęć terapeutycznych w Warsztacie Terapii Zajęciowej. Do nabycia będą również domowe ciasta.
Organizatorzy kiermaszu zapraszają także do odwiedzenia siedziby WTZ, która znajduje się na terenie kościoła. Na miejscu będzie można ogrzać się w przytulnej kawiarence i dowiedzieć się więcej o codziennej pracy ośrodka, a pieniądze ze zbiórki zasilą budżet naszej placówki i przyczynią się do polepszenia warunków terapii osób z niepełnosprawnością intelektualną. WTZ zapraszają również dzieci do udziału w warsztatach bożonarodzeniowych, które odbędą się 13 grudnia w godzinach od 15 do 18. Poprowadzą je uczestnicy WTZ (osoby dorosłe niepełnosprawne), a na miejscu ma się pojawić sam Święty Mikołaj. Organizatorzy, Gminna Biblioteka Publiczna w Górze Kalwarii i WTZ, zapewniają wszystkie materiały, ale liczba miejsc jest ograniczona. Zapisy pod tel. 508 679 366.

Grzegorz Tylec

1 KOMENTARZ

  1. Piękna akcja.
    Jednak konkretne pieniądze dla potrzebujących niepełnosprawnych dostaje punkt w starostwie. Brak pomocy naprawdę potrzebującym, do kontroli.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię