Wśród ram zakwitły piękne kwiaty

0

PIASECZNO W najbliższych dniach w domu parafialnym przy kościele św. Anny będzie można oglądać wystawę malarską Julity Rajkowskiej zatytułowaną „Moje Inspiracje”

Od 2000 roku artystka należy do malarskiej Grupy Plastycznej Piaseczno i jest od wielu lat pedagogiem zajmującym się kształceniem artystycznym dzieci oraz młodzieży. Brała udział w plenerach malarskich i wystawach grupy, wystawiając również indywidualnie w kraju i za granicą. Jej ulubionymi technikami malarskimi są olej, akwarela i techniki własne. Jej prace znajdują się w muzeach i zbiorach prywatnych – między innymi we Francji, Belgii i Luksemburgu.
„Spotkanie” z inspiracjami malarki będzie możliwe do 19 sierpnia. – Tematem wielu obrazów na tej ekspozycji są kwiaty – mówi Wiesława Czarnecka-Koźlik, opiekun Grupy Piaseczno. – Ich specyficzna forma przedstawiania znalazła uznanie na VI Piastowskim Przeglądzie Twórczości Plastycznej „Kwiaty polskie”, otrzymując pierwszą nagrodę. Odrealnione, pełne uroku wizje i inspiracje to równie ważna część twórczości Julity Rajkowskiej. Zapraszamy wszystkich chętnych do oglądania wystawy.

Grzegorz Tylec

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię