Wstąp na piknik naukowy

0

PIASECZNO W najbliższą niedzielę o godzinie 14 w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka przy ulicy Kameralnej 11 w Józefosławiu odbędzie się druga edycja Pikniku Naukowego Jó&Ju

– To już nasz drugi Piknik Naukowy – mówi Paweł Chorzempa, organizator imprezy. – To, co w zeszłym roku budziło największe zainteresowanie, powtórzymy w rozszerzonej formie, ale będzie też sporo nowości.
Współorganizatorem niedzielnego wydarzenia jest piaseczyńskie Muzeum Kaset, w związku z czym na pikniku zobaczymy i usłyszymy dużo sprzętu grającego oraz zajrzymy do środka magnetofonów i magnetowidów. Na pierwszym pikniku ogromnym zainteresowaniem cieszyła się Akademia Elektroniki. Tym razem prowadzących będzie dwóch i będą oni mieli do dyspozycji znacznie większe stanowisko. Dr inż. Artur Sobczyk z Wydziału Fizyki Politechniki Warszawskiej pokaże, między innymi, jak się robi hologramy.
– Może być głośno o tym, ale przy tym powinno być cicho – inaczej hologram nie wyjdzie – zdradza Paweł Chorzempa. – Tak, proces jest tak czuły, że nawet dźwięk może go zakłócić.
Mgr inż. Leszek Pawlicki z tego samego wydziału pokaże nam z kolei jak świeci… powietrze. Innych, nieoczywistych, atrakcji fizycznych również nie zabraknie.
W trakcie pikniku niezawodny Science-BOX.pl po raz kolejny udowodni, że nauka chemii czy fizyki to przyjemność i wspaniała zabawa. Na poprzednim pikniku, dużym zainteresowaniem cieszył się symulator lotu. Tym razem organizatorzy zadbali o dwa symulatory. W oczekiwaniu na swój lot będzie można porozmawiać z kontrolerem ruchu lotniczego, posłuchać ATC (kontroli ruchu lotniczego), no i przekonać się, jakim cudem samolot w ogóle lata. Matplanetę Ursus tworzą ludzie, dla których matematyka jest pasją, którą potrafią zarażać innych.
– A pamiętacie obserwacje Słońca z poprzedniego pikniku? – pyta Paweł Chorzempa.
– Teraz też popatrzymy w Słońce specjalnie przystosowanym teleskopem. Nawet w niepogodę będzie ciekawie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię