Wstrząsający komunikat sanepidu

9

Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Piasecznie z dnia 06.11.2020 r. przedstawiający sytuację epidemiologiczną na terenie powiatu piaseczyńskiego związaną z koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym zachorowanie na COVID-19.

Stan danych w powiecie na godzinę 13.00 w dniu 06.11.2020 r.

liczba osób aktualnie objętych kwarantanną domową/ (ostatnia doba): 3720/ (1154)
liczba osób aktualnie objętych izolacją domową / (ostatnia doba) 1451/ (153)
liczba osób aktualnie objętych pobytem w izolatorium: 0
liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym / (ostatnia doba): 1 / (1)
liczba osób hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19/ (ostatnia doba): 0 /(0)
liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim/ (ostatnia doba): 2196/ (153)
liczba zgonów związanych z COVID-19 / (ostatnia doba): 24 / (2)
liczba ozdrowieńców / (ostatnia doba): 717/(60)

(* Wszystkie nowe dane, które spłyną po tej godzinie prezentowane są w meldunku następnego dnia).

CZYTAJ TAKŻE:  21. ofiara koronawirusa

Potwierdzone zachorowania na COVID-19 z ostatniej doby raportowania to: 153

9 KOMENTARZE

 1. W moim przedszkolu nauczyciel ma COVID, a Szanowna Pani od Oświaty w Piasecznie decyzję pozostawiła rodzicom w kwestii obecności dzieci w przedszkolu. Już nie wspomnę o pracownikach, o których w ogóle się nie myśli. Nawet nie było wspomniane o jakiejkolwiek kwarantannie dla grupy czy zamknięciu.

 2. Wstrząsające to jest takie podejście. Ludzie chorowali, chorują i będą chorować zwłaszcza jak będą mieli kontakt z takimi “spiskowcami” i “nieśmiertelnymi”. Covid-19 to nie grypa! Proponuję więcej fachowej literatury medycznej, a mniej YouTube’a.

 3. Obywatele, nie róbcie testów, to nie będzie epidemii, sami nakręcacie histerię stojąc w kilometrowych kolejkach celem wsadzenia pałeczki do nosa, te testy wykrywają koronki nawet w soku Tymbark(polecam wygooglowac) na zasadzie trafiony , nietrafiony, trafiony, trafiony , nietrafiony, a jedna pani chcąca zatrudnić 14 Ukraińców, wysłała do sanepidu 14 wymazów własnych, 7bylo negatywnych, 2watpliwe, a w pięciu przypadkach był Cow-id 19, trafiony zatopiony

  • Zamiast rozsiewać dalej takie plotki radzę wygooglować “odpowiedź” do zamieszczonego w sieci filmiku. Jedna Pani lub Pan, bo już słyszałam różne wersje no cóż … Ta osoba zrobiła sobie kilka testów w zaciszu domowym i wysłała do sanepidu? To tak można? Takie testy są dostępne? Historie już słyszałam w lipcu? a jeszcze w zeszłym tygodniu takie testy nie były dostępne. Podejrzewam, że nie jeździła do laboratorium poddawać się testom osobiście, bo ciężko byłoby zmieniać tożsamość

 4. Michael Mina, epidemiolog z harwardzkiej Szkoły Zdrowia Publicznego twierdzi, że na tym etapie pandemii źle testujemy COVID-19. Wykrywamy nosicieli, a nie roznosicieli koronawirusa.

  Testy genetyczne PCR, będące niezastąpione na początku pandemii, na tym etapie są zbyt czułe i czasochłonne. Testy te są drogie, wymagają czasu, złożonej logistyki i specjalistycznego sprzętu. Trzeba wyszkolonego personelu, który umiejętnie pobierze wymazy, zabezpieczy je przed zanieczyszczeniem, dostarczy do dobrze wyposażonego laboratorium, gdzie pracują wyszkoleni diagnostycy. 

  Od 1 listopada mamy jednak nową strategię w zakresie testowania. Stosowane mają być testy antygenowe, które są znacznie szybsze – dają wyniki w mniej niż 30 minut – i tańsze, jednak nie są tak czułe jak genetyczne, które mogą wychwycić nawet śladowe ilości wirusa SARS-CoV-2. 

  Niektórzy specjaliści co prawda obawiają się, że testy antygenowe pominą cześć osób zakaźnych i spowodują wybuchy epidemii w krajach, które w dużej mierze opanowały sytuację. Dla innych jednak niższa czułość testów antygenowych jest zaletą, bo bywają zakażone osoby z pozytywnym wynikiem testu PCR, które nie są już w stanie przenosić wirusa na innych. Tym samym testy antygenowe pozwoliłyby skoncentrować się na osobach najbardziej zakaźnych i szybkim izolowaniu ich od społeczności. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię