Wstrzymana inwestycja. Ile można przenosić stację trafo?

2

PRAŻMÓW Mieszkańcy Piskórki z niecierpliwością czekają na obiecane przez powiat nowe rondo na niebezpiecznym skrzyżowaniu ulic Słonecznej i Głównej. – PGE miało rozpocząć prace na początku września, ale chyba znowu mają jakieś opóźnienie – mówi Grażyna Kunicka z rady sołeckiej Piskórki


Powiat chwali się pięcioma wykonanymi w tym roku rondami, w tym w Jesówce i Wólce Kozodawskiej. W tym gronie nie ma szóstego planowanego ronda w Piskórce, którego budowa jeszcze się na dobre nie zaczęła. Dlaczego?
– Czekamy aż PGE przeniesie stację trafo. Wówczas rozpoczniemy budowę – informują urzędnicy. Tymczasem mieszkańcy niewielkiej miejscowości, którzy na poprawę bezpieczeństwa na głównym skrzyżowaniu czekają od lat, powoli tracą cierpliwość.
Co z naszym rondem? – pytają. – Czyżby starostwo zmieniło swoje priorytety inwestycyjne?
Okazuje się, że nie. W czerwcu starosta Ksawery Gut informował, że jako pierwsza musi zostać wykonana przebudowa linii energetycznej, która koliduje z robotami drogowymi.
PGE Jeziorna ma już zgodę z centrali w Lublinie na uruchomienie procedury przetargowej. Inwestycja powinna zostać zrealizowana do końca sezonu budowlanego – wyjaśniał.
PGE robiło tu jakieś pomiary i miało rozpocząć prace na początku września – mówi Grażyna Kunicka od początku interesująca się tą inwestycją. – Co jakiś czas energetycy się tu pojawiają, ale po chwili znikają. Od wiosny obok ronda leżą rury i nic się nie dzieje. Powoli tracimy nadzieję, że ten transformator w ogóle zostanie przesunięty.

TW

2 KOMENTARZE

  1. „Ile można przenosić stację trafo?”
    ====================
    Jak pan redaktor taki ciekawy, to proszę zapytać poprzedniego starostę, gdzie obecnie jest zatrudniony 🙂
    Może też będzie znał odpowiedź na postawione w tytule pytanie? 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię