Wszędzie sucho, a w jednym miejscu zima…

3

POWIAT/PIASECZNO Skrzyżowanie ulic Orężnej i Derdowskiego jest skute lodem. Wszystko przez wodę, wypływającą z jednej z przydrożnych posesji. – Zwrócimy właścicielowi uwagę, aby zagospodarowywał wodę na własnym terenie – mówi Joanna Grela z biura promocji powiatu


Wszystkie drogi powiatowe są suche i odśnieżone. Wyjątkiem jest odcinek Orężnej między Hemara i Derdowskiego. Skrzyżowanie z Derdowskiego jest oblodzone, lodowe rynny powstały też na kilkudziesięciometrowym odcinku Orężnej. Przyczyną takiego stanu rzeczy jest woda wypływająca z posesji sąsiadującej z drogą powiatową. W normalnych warunkach pewnie spłynęłaby ona w kierunku torów (w tym miejscu jest spory spadek). Mróz spowodował jednak, że zamarzła o wiele wcześniej, powodując uciążliwości dla kierowców. – Uprzątniemy lód z drogi – zapewnia Joanna Grela z biura promocji powiatu.
Jednocześnie przypominamy, że każdy właściciel nieruchomości powinien zagospodarowywać wodę na własnym terenie. Wylewanie jej na drogę powiatową jest działaniem niezgodnym z prawem.

TW

CZYTAJ TAKŻE:  Miał prawie 3 promile, grozi mu 2 lata

3 KOMENTARZE

  1. 30lat temu w styczniu jakby taka droga była to każdy by się cieszył że jest chociaż przejazd a teraz każdy narzeka że trudne warunki….;)
    Trudne warunki na drodze w zimie to już historia… A że czasem ślisko no to oczywista rzecz;)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię