Wszywanie Esperalu w Warszawie? To prostsze niż myślisz!

0
Glasses of whiskey on table. Concept of alcoholism

Jedną z podstawowych i najważniejszych zasad leczenia alkoholizmu jest utrzymanie długotrwałej abstynencji. Zadanie to dla uzależnionych osób jest wyjątkowo trudne. Obecnie jednak dysponujemy farmakologicznymi metodami wsparcia abstynencji, które wspierają proces trzeźwienia alkoholika. Jedną z takich metod jest zaszycie alkoholowe. Czym jest i jak działa Esperal? Kiedy warto go włączyć do leczenia alkoholizmu? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym tekście!

Czym jest Esperal?

Esperal to potoczna nazwa na disulfiram ‒ lek stosowany w terapii alkoholizmu od kilku dekad. Może być on stosowany doustnie, w formie przyjmowanych codziennie tabletek. Większą popularnością cieszy się jednak forma wszywki, czyli implantu przeznaczonego do zaszycia pod skórą. Umieszczone tak tabletki wydzielają stopniowo do krwiobiegu substancję aktywną, utrzymując swoje działanie nawet do 10 miesięcy. Wszycie Esperalu uniemożliwia choremu pominięcie dawki leku, przez co musi on zachować abstynencję przez cały okres aktywności wszywki.

Esperal jest lekiem, który hamuje jeden z najważniejszych etapów metabolizmu alkoholu ‒ rozkład aldehydu octowego przez dehydrogenazę aldehydową. Osoby po zaszyciu alkoholowym nie mogą spożywać nawet niewielkich dawek alkoholu, gdyż skutkuje to gwałtownym wzrostem stężenia aldehydu octowego. Jest to substancja silnie toksyczna, która wywołuje objawy zatrucia, takie jak:

  • zaczerwienienie twarzy;
  • uderzenia gorąca;
  • nadmierna potliwość;
  • nudności i wymioty;
  • bóle i zawroty głowy;
  • lęk i niepokój;
  • spadek ciśnienia tętniczego krwi;
  • uczucie kołatania serca;

Skuteczność wszywki z Esperalem w leczeniu alkoholizmu

Wszywanie Esperalu straciło w ostatnich latach na popularności. Przyczyną mogą być kontrowersje wśród samych specjalistów odnośnie skuteczności tej metody. Jak jest w  rzeczywistości? Zaszycie alkoholowe zaliczane jest do metod awersyjnych. Oznacza to, że rozwiązanie to wywołuje u chorego lęk przed negatywnymi skutkami spożycia alkoholu, przez co niejako wymusza na nim abstynencję. Czy jednak wszywka z Esperalem leczy przyczyny alkoholizmu? Niestety nie.

Nie oznacza to jednak, że zaszycie alkoholowe jest całkowicie bezcelowe. Specjaliści podkreślają, że wszywka nie powinna być jedyną zastosowaną metodą leczenia choroby alkoholowej, jednak może być używana jako metoda uzupełniająca. Może ona wspierać chorego w utrzymaniu abstynencji, zwłaszcza w pierwszych miesiącach uczęszczania na terapię uzależnień.

Wszywanie Esperalu w Warszawie ‒ o czym należy pamiętać?

Wszywanie Esperalu, pomimo że uznawane jest za drobny zabieg chirurgiczny, niesie za sobą ryzyko niebezpiecznych powikłań. Właśnie dlatego powinno być ono wykonywane przez doświadczonego lekarza, najlepiej specjalistę chirurgii. Musi on zadbać nie tylko o higienę całego zabiegu, ale także wykluczenie przeciwwskazań medycznych do zastosowania wszywki z Esperalem.

Zastanawiasz się, gdzie oferują najlepsze wszywanie Esperalu w Warszawie? My możemy polecić Ci KacDoktora. Jest to firma specjalizująca się zarówno w zaszyciu alkoholowym, jak i detoksie po alkoholu. Pracujący tam lekarze posiadają ogromną wiedzę i doświadczenie, dzięki czemu pacjenci mogą być pewni, że ich zdrowie i bezpieczeństwo jest w najlepszych rękach.

Umówienie wizyty u KacDoktora jest banalnie proste. Wystarczy skontaktować się z firmą telefonicznie, by umówić się na dogodny termin zabiegu. Zostanie on wykonany w nowoczesnym gabinecie firmy, zlokalizowanym w centrum Warszawy. Wszywanie Esperalu nie wymaga znieczulenia ogólnego, dlatego pacjent może wrócić do swojego domu jeszcze tego samego dnia.

Utrzymanie abstynencji nie musi być trudne! Wszywka alkoholowa ułatwi Ci pierwsze kroki ku wyjściu z nałogu!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię