Wszywanie Esperalu w Warszawie? To prostsze niż myślisz!

0

Masz problem z alkoholem? Jesteś w trakcie terapii alkoholowej i ciężko jest Ci utrzymać całkowitą trzeźwość? Być może dobrą pomocą będzie dla Ciebie wszywka alkoholowa. Metoda ta nie jest już wprawdzie tak popularna, jak jeszcze kilkanaście lat temu, jednak wciąż może stanowić istotny element kompleksowego leczenia alkoholizmu. Zastanawiasz się, na czym polega działanie wszywki alkoholowej? Kiedy ta metoda jest przeciwwskazana? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym artykule!

Jak działa wszywka alkoholowa z Esperalem?

Czym właściwie jest wszywka alkoholowa? Są to jałowe tabletki, które przeznaczone są do zaszycia pod skórą. Umieszczone tam, wydzielają stopniowo do krwiobiegu substancję aktywną. W przypadku wszywki alkoholowej jest to disulfiram, potocznie nazywany również Esperalem. Jest to związek, który hamuje metabolizm alkoholu na etapie rozkładu aldehydu octowego przez dehydrogenazę alkoholową. Spożycie nawet niewielkiej ilości alkoholu skutkuje wtedy gwałtownym wzrostem stężenia toksycznego metabolitu. Prowadzi to do wystąpienia nieprzyjemnych dolegliwości, takich jak:

  • uderzenia gorąca;
  • zaczerwienienie twarzy;
  • nadmierna potliwość;
  • nudności i wymioty;
  • bóle i zawroty głowy;
  • lęk i niepokój;
  • spadek ciśnienia tętniczego;
  • wzrost tętna;
  • kołatania serca.

Czy wszywanie Esperalu to rozwiązanie dla każdego alkoholika?

Warto wyraźnie podkreślić, że wszywanie Esperalu nie jest magicznym lekiem na chorobę alkoholową. Metoda ta nie leczy przyczyn alkoholizmu, tylko maskuje jego objawy. Wszywka alkoholowa wywołuje bowiem u chorego lęk przed negatywnymi konsekwencjami sięgnięcia po używkę. Czy oznacza to, że nie warto wykorzystywać tego rozwiązania w leczeniu alkoholizmu? Absolutnie nie!

Specjaliści polecają wszycie Esperalu osobom, które są mocno zmotywowane do walki z nałogiem. Metoda ta najlepiej działa w połączeniu z profesjonalną terapią uzależnień. Zaszycie alkoholowe jest szczególnie pomocne na początku terapii, gdy chory nie wypracował jeszcze skutecznych mechanizmów podtrzymania abstynencji. Wszywka alkoholowa ułatwia wtedy utrzymanie trzeźwości nawet przez kolejne 10 miesięcy. Warto jednak pamiętać, że część uzależnionych osób, po ustaniu działania wszywki, wraca do dawnego nałogu.

Wszywanie Esperalu w Warszawie ‒ wybierz mądrze!

Zaszycie alkoholowe to niewielki zabieg chirurgiczny, który zawsze powinien być wykonywany przez doświadczonego lekarza chirurga. Zabieg obarczony jest ryzykiem groźnych powikłań, dlatego miejsce jego wykonania należy wybrać mądrze. Szukasz sprawdzonej firmy, która oferuje wszywanie Esperalu w Warszawie? My możemy Ci szczerze polecić KacDoktora. Jest to firma z wieloletnim doświadczeniem nie tylko we wszywaniu Esperalu, ale także odtruwaniu alkoholowym. Dlaczego warto wybrać akurat KacDoktora?

Pracujący tam lekarze stawiają bezpieczeństwo i komfort każdego pacjenta na pierwszym miejscu. Zabieg wszywania Esperalu wykonywany jest w nowoczesnym gabinecie w centrum Warszawy. Dzięki użyciu miejscowego znieczulenia zabieg jest całkowicie bezbolesny, a zastosowanie antybiotyku zmniejsza ryzyko groźnego zakażenia. Aby umówić się na wszywanie Esperalu w Warszawie, wystarczy zadzwonić do KacDoktora i wybrać dogodny termin wizyty.

Masz problem z długotrwałym utrzymaniem abstynencji? Nie pozwól, by alkohol rządził Twoim życiem! Zdecyduj się na wszywanie Esperalu i ciesz się trzeźwością!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię