Wszywka alkoholowa ‒ recepta na abstynencję?

0

Przez dziesięciolecia wszywka alkoholowa uchodziła za niemal cudowny lek na chorobę alkoholową. W końcu prawidłowo przeprowadzony zabieg umożliwiał choremu utrzymanie całkowitej abstynencji przez nawet 10 miesięcy. Nic zatem dziwnego, że wszywka z Esperalem jeszcze kilkanaście lat temu była stosowana powszechnie. Dziś podejście do tej metody oraz jej zastosowanie uległo diametralnej zmianie. Jak obecnie wykorzystuje się to rozwiązanie? Gdzie skorzystać z zabiegu implantacji wszywki alkoholowej w Warszawie? Na te pytania odpowiadamy w poniższym artykule!

Czy wszywka alkoholowa leczy alkoholizm?

Wszywka alkoholowa zaliczana jest do farmakologicznych metod leczenia alkoholizmu. Co więcej, disulfiram, czyli składnik aktywny wszywki, to pierwszy lek zastosowany w terapii uzależnienia od alkoholu. Czy jednak wszywka alkoholowa, zastosowana samodzielnie, może wyleczyć nałóg? Niestety nie. Metoda ta wykształca u chorego lęk przed negatywnymi skutkami spożycia alkoholu, jednak nie niweluje przyczyn choroby alkoholowej. Chorzy, u których wszywka straciła swą aktywność, nierzadko powracają do swojego nałogu.

Jak prawidłowo wykorzystać wszywkę alkoholową?

Jeśli wszywka alkoholowa nie leczy alkoholizmu, czy warto zatem wciąż korzystać z tego rozwiązania? Okazuje się, że tak! Specjaliści twierdzą, że wszywka alkoholowa może być doskonałym elementem kompleksowej terapii uzależnienia od alkoholu. Najlepsze efekty obserwuje się, gdy metoda ta zastosowana jest równocześnie z profesjonalną psychoterapią uzależnień. Wszywka ułatwia wtedy utrzymanie abstynencji w pierwszych miesiącach terapii, gdy chorzy uczą się dopiero skutecznych mechanizmów walki z głodem alkoholowym. Rozwiązanie to szczególnie polecane jest osobom zmotywowanym do walki z nałogiem, którzy samodzielnie podjęli decyzję o zaszyciu alkoholowym.

Czy każdy może skorzystać z wszywki alkoholowej?

Głównym przeciwwskazaniem do przeprowadzenia zabiegu zaszycia alkoholowego jest stan zdrowotny uzależnionej osoby. Z właściwości wszywki alkoholowej nie mogą skorzystać osoby, które:

  • znajdują się pod wpływem alkoholu bądź spożywały alkohol w ostatnich 12 godzinach przed zabiegiem;
  • chorują na choroby krążenia, takie jak niewydolność serca, choroba niedokrwienna serca, obwodowa niewydolność krążenia;
  • zmagają się z niewyrównanym nadciśnieniem tętniczym;
  • mają zdiagnozowane choroby bądź zaburzenia psychiczne, zwłaszcza z próbami samobójczymi w wywiadzie;

Zabieg implantacji wszywki alkoholowej w Warszawie? Tylko u KacDoktora!

Kto powinien przeprowadzać zabieg wszywania Esperalu? Jedynie doświadczony lekarz ze specjalizacją z chirurgii. Zabieg ten, choć jest nieskomplikowany, niesie za sobą pewne ryzyko groźnych powikłań. Właśnie dlatego tak ważny jest odpowiedni wybór miejsca, w którym zostanie wykonany zabieg. W Warszawie wszywkę alkoholową warto zaimplantować u KacDoktora. Dlaczego? To firma z wieloletnim doświadczeniem zarówno we wszywaniu esperalu, jak i leczeniu kaca czy zapobieganiu alkoholowemu zespołowi abstynencyjnemu. W jej szeregach pracują jedynie doświadczeni medycy, dla których priorytetem jest bezpieczeństwo oraz komfort pacjenta.

Jak umówić się na implantację wszywki alkoholowej w Warszawie? Wystarczy zadzwonić do KacDoktora, by umówić dogodny termin zabiegu. Pracownicy tej firmy zajmą się całą resztą! W profesjonalnym gabinecie otrzymasz niezbędną pomoc, dzięki której postawisz swoje pierwsze kroki w walce z nałogiem.

Nie chcesz, by alkohol niszczył życie Twoje i Twoich bliskich? Wszywka alkoholowa pomoże Ci utrzymać abstynencję i rozpocząć skuteczne leczenie uzależnienia!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię