Wybieg dla psów przejdzie lekki lifting

0

PIASECZNO Radna Maja Szwedzińska-Sikorska poprosiła burmistrza o wymianę podłoża na wybiegu dla psów u zbiegu ulic Cyraneczki i Julianowskiej. Kolejny postulat dotyczył utworzenia w sąsiedztwie tego miejsca ujęcia bieżącej wody


Radna argumentuje, że znajdujący się na wybiegu piach jest mocno zanieczyszczony, w tym chwastami i kawałkami drewna, co może stwarzać zagrożenie dla ludzi i zwierząt. Z kolei poidełko pozwoli na pojenie psów, które cierpią zwłaszcza w okresie dużych upałów. Burmistrz Daniel Putkiewicz poinformował, że zleci oczyszczenie istniejącego podłoża. Dowieziony i uzupełniony zostanie także piach w rejonie urządzeń służących do zabawy.
Całkowita wymiana podłoża byłaby droga – zauważa burmistrz. – Wniosek pani radnej rozważymy podczas planowania budżetu na przyszły rok.
A co z poidełkiem? Tu sytuacja wydaje się prostsza. Zgodnie z projektem budżetu obywatelskiego na ten rok ujęcia wody na potrzeby mieszkańców mają pojawić się na terenie Józefosławia. – O lokalizacji i wyglądzie poidełek można rozmawiać z sołtys miejscowości Katarzyną Krzyszkowską-Sut – informuje burmistrz Putkiewicz.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię