Wybierz coś dla siebie i zagłosuj

3

107 projektów z czego 26 z puli ogólnowojewódzkiej zakwalifikowało się do głosowania w Budżecie Obywatelskim Mazowsza. Wśród projektów m.in.”Ścieżki rowerowe w Piasecznie – trasa 721 Okulickiego”czy “I Gala Disco Polo Piaseczno 2021”. Każdy może wybrać i zagłosować. Głosowanie trwa do 16 listopada br.

 

Do pierwszego w historii regionu Budżetu Obywatelskiego Mazowsza zgłoszono aż 231 projektów. Ich łączna wartość to ponad 92 mln zł. Ostatecznie ocenę formalną i merytoryczną przeszło 107 projektów, z czego 26 projektów z puli ogólnowojewódzkiej.

Jak oddać głos w Budżecie Obywatelskim Mazowsza?

To, które projekty zostaną zrealizowane, zależy od mieszkańców Mazowsza. Głosowanie trwa do 16 listopada br. Każdy mieszkaniec Mazowsza może oddać dwa głosy – jeden na projekt z puli ogólnowojewódzkiej i jeden z podregionalnej. System nie daje możliwości głosowania „na raty” dlatego ważne jest, by głosy na oba projekty oddać za jednym razem! W imieniu osoby niepełnoletniej głos oddaje opiekun prawny. Głosować będzie można za pośrednictwem platformy internetowej www.bom.mazovia.pl. Po dokonaniu wyboru, głosujący zostanie poproszony o wpisanie imienia, nazwiska, miejsca zamieszkania oraz podanie numeru telefonu komórkowego, na który zostanie wysłany kod weryfikacyjny. Osoby nieposiadające telefonów lub komputerów będą mogły oddać głos w siedzibie urzędu i w jego delegaturach, po wcześniejszym umówieniu się. Projekty wybrane przez mieszkańców zostaną zrealizowane przez samorząd województwa w 2021 r.

Wśród zgłoszonych projektów jest kilka, które napewno zainteresuje mieszkańców powiatu piaseczyńskiego:

Kino „w wyjątkowych okolicznościach przyrody” czyli pod chmurką 

ZIELONE PIASECZNO! Drzewa STOP SMOG i miododajne wzdłuż dróg wojewódzkich w Piasecznie!

Ścieżki rowerowe w Piasecznie – trasa 721 Okulickiego 

I Gala Disco Polo Piaseczno 2021

„STOCER DLA DZIECI” – AKTYWNA STREFA NAUKOWO – SPORTOWA

Co daje udział w głosowaniu?

Oddając swój głos, kształtujesz swoje najbliższe otoczenie, określasz potrzeby i wskazujesz, co dla Ciebie jest szczególnie ważne. Współdecydujesz również na co zostaną przeznaczone środki w Twoim regionie, przyczyniając się do poprawienia funkcjonowania nie tylko Twojej dzielnicy, gminy czy miasta, ale i całego województwa. Informacje na temat zgłoszonych projektów znajdziesz na stronie internetowej bom.mazovia.pl.

 

Jak podkreśla Sara Michalska, zastępca dyrektora departamentu organizacji ds. organizacyjnych w urzędzie marszałkowskim województwa mazowieckiego, pierwsza edycja Budżetu Obywatelskiego Mazowsza pokazała, jak zróżnicowane są potrzeby mieszkańców województwa i jak wiele ciekawych projektów przeszło do etapu głosowania. Każdy głos jest ważny! Jesteśmy bardzo zadowoleni z zaangażowania autorów projektów w promocję swoich pomysłów. Są zdeterminowani i kreatywni. Trzymamy kciuki za każdy projekt. Głos oddajemy mieszkańcom województwa mazowieckiego – dodaje Sara Michalska. Samorząd województwa mazowieckiego na realizację inwestycji wybranych przez mieszkańców Mazowsza przeznaczył aż 25 mln zł.

 

 

3 KOMENTARZE

  1. Zagłosowałam by przepadła ta czareśniacka potupajka. Taka “impreza” to pieniądze wyrzucone w błoto – promowanie “antykultury”.

  2. Ścieżka rowerowa na Okulickiego przecież jest (od Kauflandu do Julianowskiej). Od Mleczarskiej można budować ścieżkę, ale dopiero po przebudowie skrzyżowania przy Laminie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię