Wybitny pedagog ma już nowy pomnik

0

KONSTANCIN-JEZIORNA Spoczywający na cmentarzu w Słomczynie wybitny pedagog Piotr Szczurowski doczekał się nowego pomnika, który powstał dzięki akcji zainicjowanej przez stowarzyszenie „Człowiek Przyjacielem Człowieka”


Stary, zniszczony pomnik został już zdemontowany

O inicjatywie stowarzyszenia pisaliśmy w ubiegłym roku, kiedy to ruszyła społeczna zbiórka na nowy pomnik.
– Chcieliśmy wykonać go w 45. rocznicę śmierci Piotra Szczurowskiego, byłego dyrektora Technikum i Zasadniczej Szkoły Przemysłu Papierniczego – mówi Ignacy Gołębiowski, miejski radny i inicjator akcji. Udało się uzbierać 12,5 tys. zł i pieniądze te w całości zostały przeznaczone na nowy nagrobek autorstwa Wiesława Wilczyńskiego z Góry Kalwarii, który wykonywał wcześniej m.in. nagrobki Tadeusza Mazowieckiego i Danuty Szaflarskiej. Trzeba przyznać, że nowy pomnik, w którego centralnej części umieszczono księgę z cytatami z wierszy Adama Asnyka, robi imponujące wrażenie.
Uroczystość odsłonięcia pomnika pierwotnie miała odbyć się w połowie maja, ale ze względu na pandemię koronawirusa ją odwołano.
– Na pewno jednak zorganizujemy takie spotkanie w późniejszym czasie – zapewnia Ignacy Gołębiowski, dziękując darczyńcom i wszystkim osobom zaangażowanym w ten projekt.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię