GÓRA KALWARIA Samorząd będzie prawdopodobnie musiał dołożyć dodatkowe 200 tys. zł, żeby rozpocząć przebudowę ul. Wierzbowskiego


Gruntowane zmiany na liczącej około 300 metrów arterii łączącej ul. Pijarską z ul. ks. Sajny planowane są od trzech lat. W tym roku zapadła w końcu decyzja, że Wierzbowskiego zostanie przebudowana, w tym celu zimą wycięto z niej wszystkie stare drzewa (mają je zastąpić nowe, „kulki na patyku”). Teraz okazuje się jednak, iż inwestycja będzie kosztowała nie planowane 500 tys. zł, ale znacznie więcej (najtańsza oferta wykonawcy opiewa na prawie 700 tys. zł). Czy samorząd dołoży dodatkowe pieniądze, aby można było rozstrzygnąć przetarg na wykonawcę, mamy wiedzieć do końca kwietnia.

Wierzbowskiego ma być pierwszą ulicą w centrum miasta, na której powstanie… droga dla rowerów. Ścieżka będzie się urywała przy Pijarskiej z jednej strony i ks. Sajny z drugiej. Aby zmieścić więcej miejsc parkingowych na tej ulicy, władze planowały początkowo zwężenie pasa ruchu i wprowadzenie ruchu jednokierunkowego (w stronę ul. ks. Sajny). W 2015 roku ogłoszono konsultacje z mieszkańcami. Odpowiedziało na nie tylko… 19 osób, propozycja zmiany organizacji ruchu przegrała jednym głosem. Najważniejsze osoby w radzie miejskiej uznały jednak, iż „konsultacje były niemiarodajne” i zdecydowały, że na ul. Wierzbowskiego po zakończeniu inwestycji będzie wprowadzony ruch jednokierunkowy. Dwa miesiące później decydenci… ponownie zmienili zdanie.

Następnie przez kilka miesięcy trwały perypetie ze zgodą konserwatora na wycinkę drzew na ul. Wierzbowskiego. Bowiem pierwszą wydał z błędem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię