POWIAT Klub radnych Platformy Obywatelskiej w oświadczeniu odniósł się do wydarzeń z ostatniej sesji rady powiatu piaseczyńskiego


Przypomnijmy, że w piątek miał być przegłosowany wniosek o odwołanie ze stanowiska starosty Wojciecha Ołdakowskiego z Prawa i Sprawiedliwości. To pokłosie trwającego od kilku tygodni waśni w egzotycznej koalicji PO i PiS, zawiązanej przeszło trzy lata temu. W przerwie obrad kluby porozumiały się jednak i zdecydowały, że mimo narosłej nieufności, koalicja powinna dotrwać do końca kadencji, czyli do jesieni.

W związku ze złożonym wnioskiem o odwołanie Wojciecha Ołdakowskiego z funkcji starosty powiatu piaseczyńskiego – po analizie wszystkich za i przeciw – uznaliśmy, że zmiany wprowadzane kilka miesięcy przed wyborami samorządowymi byłyby niepotrzebnym i niezrozumiałym dla naszych mieszkańców zamieszaniem – oznajmili radni PO. – Alternatywne rozwiązania są dla nas trudne do przyjęcia, zarówno ze względu na sformułowane propozycje personalne, jak i na różnice w poglądach na temat sposobu funkcjonowania i roli powiatu jako jednostki samorządowej.

Stoimy na stanowisku, że dla dalszego spokojnego funkcjonowania starostwa korzystniejsze będzie zachowanie status quo. Uważamy, że do końca obecnej kadencji zarząd powinien funkcjonować w trzyosobowym składzie. Do tego konieczna jest zmiana statutu powiatu. W tej sprawie złożyliśmy już – na ostatniej sesji – stosowny wniosek.

Jako radni Platformy Obywatelskiej jesteśmy przede wszystkim samorządowcami, a za swój główny cel i obowiązek uznajemy spokojne i skuteczne działanie na rzecz mieszkańców powiatu piaseczyńskiego. Dlatego cenimy sobie fakt, że – mimo trwającego na górze ostrego sporu politycznego i radykalizacji nastrojów – do tej pory udało nam się skutecznie pracować i unikać upolityczniania naszej działalności.

Jednocześnie deklarujemy, że wszelkie zarzuty jakie padły pod adresem starosty we wniosku o jego odwołanie, dotyczące polityki zatrudnienia będą przez nas rzetelnie  przeanalizowane, a jeśli którykolwiek z nich znajdzie potwierdzenie będziemy odpowiednio reagować.”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię