Wybrano Gminną Radę Seniorów drugiej kadencji. Czekają ambitne cele!

1

PIASECZNO W czwartek została powołana do życia Gminna Rada Seniorów na lata 2022-2025, w skład której weszło 31 osób reprezentujących 16 organizacji. Rada ma charakter inicjatywny, konsultacyjny i doradczy


Nową radę seniorów czeka sporo wyzwań, związanych m.in. z toczącą się wojną na Ukrainie. Jednym z najważniejszych jest integracja seniorów zza naszej wschodniej granicy z lokalną społecznością. Kolejna kwesta to aktywizacja seniorów-Polaków, którzy w ostatnich latach nie angażowali się w senioralne życie Piaseczna. Według ostrożnych szacunków może to być nawet 70 proc. mieszkańców gminy po 60-tym roku życia.
– Dotarcie do tych osób jest naprawdę trudnym zadaniem – podkreśla Krzysztof Kasprzycki, koordynator ds. polityki senioralnej. – Pragnę podziękować radzie pierwszej kadencji, która niezwykle wysoko zawiesiła poprzeczkę pod względem swojej aktywności i skuteczności podejmowanych działań.
Wśród największych sukcesów rady i całego środowiska seniorów Krzysztof Kasprzycki wskazuje dwie kwestie. Pierwsza z nich to wprowadzenie „mody na seniorów”.
Dziś Piaseczno jest miastem im przyjaznym – podkreśla. – Druga rzecz do doprowadzenie do budowy Domu Dziennego Pobytu, który jest obecnie na ukończeniu i powinien zostać oddany do użytku we wrześniu tego roku.
W domu tym seniorzy będą mogli liczyć na pełną opiekę i rozrywkę od rana do wieczora. Uczestnicy zajęć otrzymają też całodzienne wyżywienie. A wcześniej, bo już w maju, na terenie gminy odbędzie się powiatowy konwent rad seniorów, w którym wezmą udział przedstawiciele nie tylko piaseczyńskiego gremium, ale też seniorzy z Góry Kalwarii, Konstancina-Jeziorny i Lesznowoli.

TW

 

Fot. Mat. prasowe gminy Piaseczno

1 KOMENTARZ

  1. „Wybrano Gminną Radę Seniorów”
    ===========================
    Widzę, że pan Putkiewicz też się załapał. Nie za wcześnie na nową ścieżkę kariery?

    P.S. Niektóre seniorki wyglądają jak potłuczone. Czy koordynator Kasprzycki ma z tym coś wspólnego?

    P.S.2. Sugeruję, żeby tego Kasprzyckiego rzucić na odcinek sportów siłowych, w których sportowcy z P-na i okolic mają pewne osiągnięcia. Będzie się mógł wykazać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię