Wybrano nowe władze związku emerytów

0

PIASECZNO Kilka dni temu w sali domu parafialnego przy kościele św. Anny odbyło się walne zebranie członków Oddziału Rejonowego Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów w Piasecznie, do którego należy ponad 1000 osób. Podczas zebrania wyłoniono nowe władze związku. Funkcję przewodniczącego nadal będzie piastował Bogdan Pawlak


Podczas zebrania przedstawiono sprawozdanie zarządu z upływającej kadencji (ostatnich 5 lat). Po ustąpieniu obecnego zarządu wyłoniono nowy. Wcześniej przewodniczący Bogdan Pawlak opowiedział pokrótce o podejmowanych w ostatnich latach działaniach.

W 2019 roku mieliśmy 630 członków, teraz do związku należy ponad 1000 osób – mówił. – To zainteresowanie bierze się stąd, że organizujemy dla seniorów liczne aktywności. Należą do nich pobyty wypoczynkowe nad morzem i w górach, wycieczki, pikniki, zorganizowane wyjścia na wydarzenia kulturalne – wyliczał. Przewodniczący Pawlak przypomniał, że od 2021 działa Środowiskowy Klub Seniora oraz kawiarenka, która pełni funkcję integracyjną.

W jawnym głosowaniu wybrano nowy, 13-osobowy zarząd związku, 3-osobową komisję rewizyjną i trzech delegatów na zjazd okręgowy. Do prezydium weszli Bogdan Pawlak (przewodniczący), Jadwiga Zwierzyńska i Mirosław Szamota (zastępcy przewodniczącego), Renata Łucka (sekretarz) oraz Elżbieta Sokalska (skarbnik).

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię