Wybuch doprowadził do pożaru! Trzy osoby poparzone

0

TARCZYN Prawdopodobnie do wybuchu butli z gazem doszło w miejscowości Stefanówka. Na miejscu jest już 8 zastępów straży pożarnej, dwie karetki pogotowia i śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego

– Pierwsze zgłoszenie dotyczyło ul. Brzozowej – mówi st. kpt. Łukasz Darmofalski. – Osobą poszkodowaną zajęło się pogotowie ratunkowe. Trzy minuty później otrzymaliśmy kolejne zgłoszenie – tym razem przy ul. Piaskowej.
Oficjalnie nie mamy jeszcze potwierdzenia, co było przyczyną eksplozji. Na miejscu mówi się o wybuchu butli z gazem.
– Mamy dwie osoby poszkodowane – informuje st. kpt. Łukasz Darmofalski o zdarzeniu przy ul. Piaskowej. – Od wybuchu zapalił się budynek gospodarczy o powierzchni ok. 100 metrów kwadratowych. Trwa akcja gaśnicza.
Nasz reporter, który również dotarł na miejsce widział mocno poparzonego mężczyznę. Ustalono, że doszło do jednego wybuchu – przy ul. Piaskowej. Jeden z poszkodowanych przemieścił się na teren innej posesji, przy ul. Brzozowej i w rezultacie do straży pożarnej napłynęły dwa zgłoszenia.
– W sumie mamy trzech poszkodowanych – dodaje st. kpt. Łukasz Darmofalski.
W tej chwili startuje śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który przetransportuje najciężej poparzonego mężczyznę do szpitalu. Do Stefanówki przyjechało też pogotowie gazowe oraz zespół inspekcyjny z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej.

Adam Braciszewski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię