Wyciągnięto z glinianek zatopionego mercedesa

0

PIASECZNO Wczoraj pisaliśmy, że w glinianach w Gołkowie pływa zatopiony samochód. Po naszej interwencji strażacy z OSP Piaseczno w asyście straży miejskiej i policji wyciągnęli auto z wody


Dobrze wyposażony mercedes ML420 o wartości około 50 tys. zł, zanim trafił do glinianek, został skradziony na terenie Piaseczna. Do kradzieży doszło pod koniec września ubiegłego roku. Auto nie miało tablic rejestracyjnych, ale policjantom udało się odtworzyć jego historię po numerze VIN. Nie wiadomo jaka była przyczyna jego zatopienia. Czy był to akt zemsty na właścicielu pojazdu, chuligański wybryk, czy może wcześniej samochód posłużył do przestępstwa? Sprawę bada policja. Być może więcej będzie wiadomo po dokładnych oględzinach pojazdu, który stoi obecnie na parkingu depozytowym.
Sama operacja jego wydobycia z wody była dość trudna i trwała około czterech godzin. Mercedes ważył ponad 2,5 tony i trudno było go wyciągnąć.
– W akcji uczestniczył gminny sztab kryzysowy, straż miejska, policja i OSP Piaseczno – mówi Mariusz Łodyga, komendant straży miejskiej. – My zabezpieczaliśmy teren, bo wokół kręciło się mnóstwo gapiów i istniało ryzyko, że w razie pęknięcia liny ktoś mógłby ucierpieć.

TW

czytaj też: 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię