Wycieczka rowerowa do Czachówka

0

PIASECZNO W niedzielę 15 i 22 września zapraszamy miłośników dwóch kółek na wycieczki rowerowe. A wszystko to, w ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.

Jak co roku, w połowie września obchodzimy Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Hasło tegorocznej edycji to „Bezpieczny ruch pieszy i rowerowy”.

-Z tej okazji, zapraszamy cyklistów 15 i 22 września do wspólnego rowerownia i promowania w ten sposób, ekologicznych form mobilności. I tak. W niedzielę, 15 września wyruszymy z Konstancina-Jeziorny do Czachówka na Zlot Rowerowy Krainy Jeziorki – mówi Agnieszka Jarzębska-Isio, koordynatorka akcji. – Spotykamy się o godz. 10.00 przy oczku wodnym naprzeciwko Centrum Handlowo Stara Papiernia.

Natomiast tydzień później, 22 września o godz. 10.00, rowerzyści wystartują z Placu Piłsudskiego w Piasecznie. Celem wycieczki będzie strefa relaksu i zdrowia, z nowo wybudowaną tężnią solankową w Tarczynie. Udział w wycieczkach jest bezpłatny. Do pokonania są trasy o długości około 50 km. Każdy z uczestników otrzyma kamizelkę odblaskową oraz wodę. W połowie wycieczek przewidziane są przerwy integracyjne, podczas których zostaną zorganizowane konkursy wiedzowe dotyczące ochrony środowiska. Akcja organizowana jest przez Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Zlewni Rzeki Jeziorki oraz Wydział Ochrony Środowiska i Gospodarki Rolnej UMiG Piaseczno. Akcji patronuje Kurier Południowy oraz portal informacyjny Piaseczno News. Zapraszamy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię