Wycinka drzew w Prażmowie wstrzymana!

6

PRAŻMÓW Grupa protestując przeciwko wycince drzew przy ulicy Franciszka Ryxa spotkała się z władzami gminy. Ustalono, że wycinka (z wyłączeniem czterech martwych drzew) zostanie wstrzymana do czasu przeprowadzenia ekspertyzy dotyczącej pozostałych okazów

Pod petycją przeciwko usunięciu drzew w Prażmowie podpisało się już ponad tysiąc osób. Na spotkaniu z władzami gminy, wśród których nie zabrakło wójta Jana Dąbka, protestujący przekazali im dalsze ekspertyzy dotyczące chronionych okazów miejscowej flory i fauny. Wójt, wobec nowych informacji, przychylił się ostatecznie do prośby o wstrzymanie wycinki do chwili wyjaśnienia sprawy.
Wójt podkreślił, że zależy mu na wnikliwej analizie dendrologicznej dla każdego drzewa (pod kątem zagrożenia złamaniem itd.), ale oznajmił jednocześnie, że nie da na to złotówki, bo to droga wojewódzka i liczy, że pomożemy mu w znalezieniu ekspertów i być może również pieniędzy na ten cel – mówi Anna Kolińska ze społecznej inicjatywy Alarm dla Klimatu Piaseczno.
Taka ekspertyza może być droga, ale mamy kontakty i rozważamy zrzutkę publiczną by ją sfinansować – dodaje Agnieszka Medrek z Alarmu dla Klimatu Piaseczno.

Tyl./fot. Małgorzata Chodźko

6 KOMENTARZE

 1. Bardzo dobrze! Niech płacą ci co mącą. Jak potem na kogoś spadnie kawał drzewa, to żeby było wiadomo kogo do odpowiedzialności pociągnąć.

 2. Brawo! Gratuluje! Gdyby nie wy już dawno po cichaczu wycięli by bez mrugnięcia okiem 50 drzew! Ja z chęcią dołożę się na ekspertyzę.

  • Gratuluję!!!
   Z pewnością drewno na kominek potrzebującym włodarzom/kolesiom by się przydało -a tu klops.
   Popieram inicjatywę mieszkańców. Stop betonowaniu wszystkiego !!!

  • Zosiu -zapraszam do Piaseczna,zrozumiesz.Z okolicy Zalesia Dolnego drewno nie trafiło do zasobów( uczciwie sprzedane a środki trafiły do budżetu) -wystarczylo zapytać zcinających-GDZIE ? Dużo takich przykładów by się znalazło Zosiu,ale napięcie przedmiesiączkowe cię zaślepia-wybaczam.

 3. Wstrzymanie wycinki to mądra decyzja Wòjta, pozwoli na sprawdzenie stanu drzew w sposób naukowy, przez ekspertów. Pozwoli również na podjęcie dialogu z mieszkańcami, którzy mają wrogą postawę wobec tej zabytkowej przyrody albo mają jakieś lęki, które można ‘zaopiekować’ inaczej…. Artykuł wspomina o kasie co spłyca problem i powoduje niepotrzebne napięcia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię