Wydarzenie artystyczne na kolejce. Malowali mural. Będzie jeszcze performance, instalacja i hapenning

1

PIASECZNO Kilkudniowe wydarzenie artystyczne na stacji kolejki wąskotorowej wpisuje się w projekt „Do dzieła. Edukacja poprzez sztukę ulicy”, dofinansowany przez ministerstwo kultury


We wtorek od samego rana grupa ponad 10 osób tworzyła w dawnym magazynie WMD na terenie stacji wąskotorówki od strony ul. Nadarzyńskiej dwa murale. Malowano sprejami na płytach motywy związane z kolejką. Inicjatorem wydarzenia, odbywającego się w sześciu miejscach gminy, jest Centrum Kultury.
– Projekt trwa od czerwca i zakończy się w listopadzie – mówi jego koordynatorka, Małgorzata Szamocka. – Przewidujemy w sumie 24 warsztaty w Józefosławiu (już się odbył – przyp. red.), Zalesiu Górnym, Chojnowie, Bogatkach, Złotokłosie i tu, na stacji kolejki.
We wtorek murale tworzyła ponad 10-osobowa grupa wielopokoleniowa (można zapisywać się do niej m.in. za pośrednictwem facebooka). Zamalowane płyty (po zakończeniu projektu będzie ich w sumie aż 12) zostaną wyeksponowane w listopadzie na miejskim rynku, a docelowo trafią do Zalesia Górnego.
– W środę magazyn WMD zamieni się w instytut podróży, a w czwartek na terenie stacji będziemy budować pociąg z pudeł – mówi Małgorzata Szamocka. – Planujemy także hapenning, który będzie polegał na tym, że na długich taśmach uczestnicy warsztatów spiszą historie ze swojego życia. Potem tymi taśmami owiniemy jeden z wagonów.

TW

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię