Wygodny i przyjemny wypad pod namiot – jakich drobiazgów potrzebujesz?

0

Jak przygotować się na wyjazd pod namiot? O czym nie możesz zapomnieć? Które drobiazgi mogą uratować CI tak zaplanowany urlop? Zapraszamy do lektury

 

Wakacje pod namiotem

W ostatnich latach na weekendowe lub dłuższe wypady pod namiot decyduje się coraz więcej Polaków. Trend ten ma co najmniej kilka swoich powodów i raczej błędem byłoby tłumaczenie go wyłącznie wybuchem pandemii. Spanie pod namiotem ponownie stało się modne m.in. na możliwość bliskiego obcowania z naturą i odpoczęcia od cywilizacji. Ponadto wyjazd pod namiot jest bardzo budżetowy i z pewnością znacznie tańszy od wielu innych opcji urlopowych. I w końcu w ostatnim czasie pojawia się coraz więcej miejsc, gdzie można spać w namiocie – dość dodać, że w lasach państwowych wyznaczane są specjalne strefy właśnie do tego celu.

Oczywiście wypad pod namiot wiążę się z odpowiednim przygotowaniem, trzeba zabrać ze sobą m.in. namiot, materac lub karimatę i śpiwór, a także wiele innych przedmiotów i gadżetów. Przy okazji lepiej nie zapomnieć kilku praktycznych i użytecznych gadżetów, które na takim tripie okażą się nadzwyczaj pomocne. Sprawdź naszą mini listę drobiazgów, których nie możesz zapomnieć!

Worki na śmieci

To absolutnie podstawowe wyposażenie każdego, kto wybiera się pod namiot. Najważniejszą zasadą spania w namiocie jest pozostawienie okolicy w co najmniej takim stanie, w jakim została zastana. Worki na śmieci pozwolą Ci na pozbieranie wszystkich swoich odpadków, warto też wyrzucić te, które być może przypadkiem pozostawili Twoi poprzednicy. Zresztą worki przydadzą się przez cały czas Twojego kempingowania.

Ręcznik papierowy duża rolka

Ręcznik papierowy duża rolka to coś, o czym często zapomina się przed wyjazdem. Właśnie takie ręczniczek papierowy pozwoli Ci wytrzeć ręce czy przetrzeć rozmaite przestrzenie, które chcesz pozostawić w czystości lub suche. Ręcznik papierowy duża rolka to obowiązkowy element Twojego bagażu!

Spray na komary

Spray na komary sprawi, że szczególnie wieczory staną się w pełni sielankowe. Cudowną atmosferę przebywania pod chmurką często psują komary i inne insekty, których trudno się pozbyć lub przegonić. Najlepszym rozwiązaniem tego problemy jest dobry i sprawdzony spray na komary.

Papier toaletowy nawilżany

Podczas urlopu pod namiotem znacznie trudniej o zachowanie właściwego poziomu higieny – pomocny w takiej sytuacji będzie nawilżany papier toaletowy.

Ręczniki szybkoschnące

Do czego służy ręcznik szybkoschnący doskonale mówi jego nazwa – dzięki specjalnemu materiałowi wykorzystanemu do jego produkcji, może być całkowity suchy nawet w godzinę. Oczywiście wszystko zależy od warunków pogodowych.

Apteczka

Nikomu nie życzymy, aby apteczka faktycznie okazała się potrzebna, co nie zmienia jednak faktu, że zawsze trzeba mieć ją ze sobą. Przed wyjazdem koniecznie sprawdź jej zawartość oraz terminy ważności produktów, które takową posiadają.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię