Wygraj laptopa dla seniora!

2

Ministerstwo Cyfryzacji zachęca do udziału w konkursie „e-Senior potrafi!”. Zadanie jest proste – wystarczy napisać, czego Twój bliski senior nauczył Cię w życiu, a czego Ty chcesz nauczyć go w internecie. Zgłoszenia można wysyłać do 19 października. Na zwycięzców czekają nagrody – laptopy.

Wielu seniorów coraz chętniej korzysta z internetu – widzą i wiedzą jak ułatwia on życie. Nadal jednak sporo starszych osób, z różnych powodów, boi się postawić pierwszy internetowy krok.

Przeszkody

Najczęściej pierwszą barierą jest strach. Jeśli czegoś nie rozumiemy, to naturalnym odruchem jest lęk. Seniorzy boją się, że osoby w ich wieku nie są w stanie nauczyć się korzystania z internetu. Widzą, jak młodzi naturalnie poruszają się w cyfrowym świecie. I tu zadanie dla Was – dzieci, wnuków, a może sąsiadów seniorów, których kochacie i na których Wam zależy. Poświęćcie im coś najcenniejszego, czyli swój czas. Uwierzcie, wystarczy kilka razy pokazać, wytłumaczyć, porozmawiać o tym, jak działa internet, co można tam sprawdzić, zobaczyć, czy załatwić. Na pewno uda Wam się ich przekonać do rozpoczęcia internetowej przygody. Kolejną barierą może być sprzęt. Seniorzy często nie mają odpowiednich urządzeń, które pozwoliłyby im wygodnie surfować po sieci. I tu wkracza Ministerstwo Cyfryzacji, które organizuje konkurs „e-Senior potrafi!”. Można w nim wygrać laptopa dla bliskiego seniora!

Napisz i wypełnij formularz

Zadanie jest bardzo proste: napisz, czego Twój bliski senior nauczył Cię w życiu, a czego Ty chcesz nauczyć go w internecie. Musisz zmieścić się w maksymalnie 2 tysiącach znaków (bez spacji). Dołącz do tego Wasze wspólne zdjęcie (o maksymalnej wielkości 5 MB). Na koniec wypełnij formularz online i gotowe! Zgłoszenia są przyjmowane do 19 października do godz. 23.59. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni do 4 listopada.

Kto może wziąć udział?

Każdy! Nieważne ile masz lat – 15 czy 60. Możesz wygrać laptopa dla swojego dziadka, mamy albo przyjaciela lub sąsiadki. Senior musi mieć jednak ukończone 60 lat. Pamiętaj, aby w formularzu dołączyć zgodę na przetwarzanie danych osobowych podpisaną przez seniora. Uczestnicy, którzy nie mają ukończonych 18 lat muszą w formularzu dołączyć podpisaną przez rodzica lub opiekuna zgodę na udział w konkursie.

Nagrody

Komisja konkursowa wybierze 10 najciekawszych i najbardziej kreatywnych odpowiedzi. Do wygrania jest 10 laptopów, które pomogą Waszym bliskim seniorom postawić pierwsze kroki w cyfrowym świecie.

Szczegóły na stronie internetowej Ministerstwa Cyfryzacji

2 KOMENTARZE

  1. Dzień dobry
    Bardzo chciałbym aby mój dziadek dostał sprawny komputer ponieważ od dwóch lat mój kochany dziadek bardzo zainteresował się elektroniką. Kupiliśmy mu telefon dotykowy, bardzo się ucieszył z tego prezentu .
    Umie już dzwonić oglądać filmy na Youtube i wyszukiwać różne wiadomści w Internecie. Chciałbym go także nauczyć wysyłania e mail, pisania na klawiaturze i wiele innych przydatnych rzeczy. Bardzo bym chciał dostać ten komputer aby mój dziadek mógł poczuć się trochę jak dzisiejsza młodzież
    Pozdrawiam

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię