Wyjaśniamy tajemnicę ściany przy CEM. Jest plan, co z nią zrobić

6

PIASECZNO Obok Centrum Edukacyjno-Multimedialnego, od strony ulicy Dworcowej uwagę zwraca samotnie stojąca ściana. Miała ona odgradzać nową szkołę od rozebranych już budynków znajdujących się obok starej mleczarni. Zapytaliśmy, czy ściana zostanie wyburzona czy może gmina planuje jakoś ją zagospodarować


– Ta ściana powstała przy okazji budowy CEM, a jej postawienie wymusiły przepisy przeciwpożarowe – wyjaśnia burmistrz Daniel Putkiewicz. – Aby jednak zająć się ścianą, chcemy najpierw zamknąć temat mleczarni.
Sam budynek ma być rewaloryzowany na końcu. Na razie na pustej części działki gmina chce posadzić kwietną łąkę. Być może z jej części będą mogli korzystać także uczniowie CEM-u, ponieważ nieruchomość przylega bezpośrednio do placu zabaw. A co ze szpecącą krajobraz ścianą?
– Mamy na nią kilka pomysłów – zdradza burmistrz. Jak się dowiedzieliśmy jednym z nich jest przeznaczenie jej pod mural, innym – przekształcenie w ściankę do wspinaczki.

TW

6 KOMENTARZE

  1. Taa pewnie ścianka wspinaczkowa… i od razu instruktorów coby bombelki nie spadały… Proponuję podobiznę wodza… To jest poważny problem, co zrobić ze ścianą, no co zrobić…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię