Wyjątkowa rocznica, wyjątkowe obchody. 11 listopada w mieście uzdrowiskowym

0

KONSTANCIN-JEZIORNA 100-lecie niepodległości będzie świętowane w Konstancinie-Jeziornie hucznie i barwnie. Mieszkańcy poniosą m.in. długą na 100 metrów flagę narodową


Niedzielne obchody, którym patronują Kurier Południowy i Piaszecznonews.pl rozpoczną się o godz. 10.30. O tej godzinie włodarze miasta, zaproszeni goście i delegacje rozpoczną składanie kwiatów przed trzema pomnikami w mieście: katyńskim przy ul. Sienkiewicza (10.30), poległych żołnierzy Samodzielnego Batalionu Narodowych Sił Zbrojnych AK im. bryg. Czesława Mączyńskiego przy rondzie Jana Pawła II (10.45) oraz mieszkańców Jeziorny poległych w latach 1918-1921 przy ul. Warszawskiej (11.00).

Oficjalne rozpoczęcie uroczystości nastąpi około 11.30 przy ratuszu, gdzie zostanie zamknięta Kapsuła Czasu. W ramach akcji „100 listów na 100-lecie Niepodległej” Konstanciński Dom Kultury do wczoraj zachęcał mieszkańców do pisania korespondencji do kolejnych pokoleń Polaków. Listy zostaną zamknięte w stalowej tubie i przechowane w ratuszu. Wedle zapowiedzi KDK, za 50 lat nastąpi otwarcie kapsuły i listy zostaną odczytane.

W samo południe sprzed ratusza wystartuje tradycyjny Bieg Niepodległości (zapisy do niego rozpoczną się o godz. 10). Biegacze pokonają ulice m.in. Piłsudskiego i Sienkiewicza i dotrą do mety w Parku Zdrojowym. Wolniejszym krokiem do tego samego celu będzie zmierzał Marsz Wolnych Polaków, a jego uczestnicy poniosą flagę narodową, liczącą 100 metrów długości! W sercu uzdrowiska zaplanowano pokaz kawaleryjski (godz. 13.30, Park Ikara), warsztaty rodzinne i projekcje filmów (godz. 14. – Hugonówka przy ul. Mostowej 15), występy chórów szkolnych (godz. 14.30 w Hugonówce). Najmłodsi zobaczą bajkę o historii odzyskania niepodległości (godz. 12. – ,,O Ziuku Piłsudskim, czyli odzyskana wolność” w Hugonówce) oraz będą mogli pobiec w specjalnym biegu dla dzieci (godz. 13, altana przy Hugonówce). Wszyscy przybyli będą częstowani wojskową grochówką. Podczas Pikniku Patriotycznego w parku staną stoiska z towarami regionalnymi, rękodziełami, pamiątkami i upominkami. Natomiast po zmroku, około 18.30 w tężni solankowej zostanie uruchomiona iluminacja świetlna.

O godz. 17. w kościele pw. Wniebowzięcia NMP (przy ul. Piłsudskiego) zostanie odprawiona msza św. za ojczyznę, po której odbędzie się koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu Big Band Rondo Konstancin. Następnie w Konstancińskim Domu Kultury (ul. Mostowa 15) o godz. 19 Konstanciński Chór Kameralny i Grupa Wokalna Modulacja dadzą koncert zatytułowany ,,Wolność – kocham i rozumiem”. Wspólne świętowanie o godz. 21. zakończy pokaz fajerwerków w Parku Ikara.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię