Wykonaj model EKO instalacji, zgarnij wartościowe nagrody!

0

Fundacja Banku Ochrony Środowiska organizuje drugą edycję konkursu EKO MODEL. Zadanie polega na wykonaniu modelu EKO instalacji dla domu jedno- lub wielorodzinnego. W przypadku wygranej do zgarnięcia wartościowe nagrody.


Jaki jest cel konkursu?

EKO MODEL to konkurs modelarski polegający na wykonaniu modelu EKO instalacji dla domu jedno- lub wielorodzinnego. Zadaniem w tej edycji jest przedstawienie przydomowej oczyszczalni ścieków. Konkurs adresowany jest do wszystkich środowisk zainteresowanych twórczością modelarską, którym bliskie są tematy ekologiczne.

Wymagania co do stworzonego modelu

Przydomowa oczyszczalnia ścieków jest często koniecznością w obliczu braku możliwości podłączenia do miejskiej kanalizacji. Przygotowany model powinien mieć jak najbardziej poglądowy charakter i pomóc wyobrazić sobie taką domową oczyszczalnię w sąsiedztwie własnego domu. W związku z tym w modelu przesłanym na konkurs muszą zostać zachowane właściwe proporcje konstrukcji instalacji w stosunku do wielkości budynku, do którego należy. Trzeba także zwrócić uwagę na inne elementy otoczenia gospodarstwa domowego (mała architektura, zieleń, itp.), aby nie przeszkadzały w usytuowaniu nowej instalacji.

Liczy się również wygląd projektu

Organizatorom zależy modelach, które nie tylko przedstawiają klarowną koncepcję idei takiej oczyszczalni, ale mają również wartość estetyczną. W pierwszej edycji otrzymano bardzo ciekawe prace w różnych wymiarach. Tym razem organizatorzy proszą o nadsyłanie prac nie mniejszych niż 50 cm x 50 cm i nie większych niż 100 cm x 50 cm.

Jury będzie także brać pod uwagę czytelność koncepcji zagospodarowania terenu wokół domu. Liczą na to, że zgłaszane modele będą wykonane z dużą starannością.

Do zdobycia jest szereg wartościowych nagród, o które warto zawalczyć. Organizatorzy chcą, aby wysiłek włożony w stworzenie prac został doceniony przez jak najszersze grono osób, więc nagrodzone makiety zostaną opisane danymi autora i szeroko eksponowane w celach edukacyjnych.

Zgłoszenia przyjmowane są do 30 września, a prace można przesyłać do 30 listopada br.

Rejestracja na stronie: http://www.ekomodel.fundacjabos.pl/index.php?m=rej

źródło: piaseczno.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię