Wykonawca dostał zielone światło na dokończenie budowy hali

0

PIASECZNO/POWIAT Sąd zgodził się, aby budująca halę sportową przy ul. Szpitalnej w Piasecznie restrukturyzowana spółka Dorbud podpisała z podwykonawcą umowę na pokrycie konstrukcji dachem. To milowy krok w realizacji całej inwestycji


Budowa hali sportowej przy szkole „na wiadukcie”, która pierwotnie miała zostać zakończona jesienią ubiegłego roku, od początku idzie jak po grudzie. Niestety już w 2017 roku realizująca inwestycję świętokrzyska spółka Dorbud splajtowała. Zaczęła się jej restrukturyzacja pod nadzorem sądu i władze powiatu stanęły przed dylematem, czy rozwiązać z Dorbudem umowę i wyłonić nowego wykonawcę, czy też zacisnąć zęby i jeszcze raz pójść przeżywającej kłopoty firmie na rękę. Zdecydowano się na drugie rozwiązanie, także dlatego, że kontynuowanie budowy z kolejnym wykonawcą mogłoby być o wiele droższe. Jednocześnie termin wykonania robót przedłużono do końca tego roku.
Od listopada starostwo czekało na decyzję sądu, który miał wyrazić zgodę na podpisanie przez Dorbud umowy z podwykonawcą na pokrycie hali dachem.
– Zgoda taka została wydana jakiś tydzień temu – informuje starosta Ksawery Gut.
– Jednocześnie sąd nakazał zwolnienie zajęć komorniczych. Jest więc duża szansa na to, że firma Dorbud dokończy realizowaną przy Szpitalnej budowę.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię