Wyłączyli światła na niebezpiecznym skrzyżowaniu

7

LESZNOWOLA Powiat do odwołania wyłączył sygnalizację świetlną na niebezpiecznym skrzyżowaniu ul. Krasickiego z Postępu w Nowej Woli. Dlaczego?


Jak udało się nam ustalić wyłączenie sygnalizacji świetlnej ma na celu upłynnić ruch na tym skrzyżowaniu, bo na ul. Krasickiego (w obydwu kierunkach) tworzyły się w ostatnich tygodniach korki, podczas gdy od strony drogi 721 na skrzyżowanie nie wjeżdżały żadne samochody.
Warto wspomnieć, że w tym rejonie trwają intensywne prace związane zarówno z budową węzła „Lesznowola” na trasie S7, jak i przebudową skrzyżowania przy Tolku (ul. Postępu z drogą 721). Skrzyżowanie ma nienajlepszą widoczność, dlatego kierowcy powinni zachować w tym miejscu szczególną ostrożność.
Z naszych informacji wynika, że dziś rano wydział inwestycji, remontów i drogownictwa starostwa powiatowego w Piasecznie ma przyjrzeć się sytuacji na skrzyżowaniu. Potem mają zapaść dalsze decyzje w sprawie świateł.

TW

7 KOMENTARZE

 1. „Jutro rano wydział inwestycji, remontów i drogownictwa starostwa powiatowego w Piasecznie ma przyjrzeć się sytuacji na skrzyżowaniu”
  ==============================
  Powiem oględnie: dawno się tak nie uśmiałem 🙂

 2. Jesteśmy mieszkańcami ulicy Krasickiego – Nowa Iwiczna. Jeździmy samochodami właśnie przez skrzyżowanie ulic Krasickiego i Postępu. Wyłączenie sygnalizacji świetlnej na tym skrzyżowaniu oznacza Zwiększenie Niebezpieczeństwa dla podróżujących ze strony Nowej Iwicznej, Nowej Woli i Zgorzały.
  Jak będą zachowywać się kierowcy bez działającej sygnalizacji świetlnej ???
  Codzienne zakorkowanie i objazdy z powodu budowy i remontów na drogach w bliskich okolicach (Lesznowola, Nowa Wola, Piaseczno, Zgorzała, Nowa Iwiczna) i teraz jeszcze wyłączenie sygnalizacji świetlnej to już prawie horror i scenariusz z życia wzięty do filmu promującego naszą okolicę na Mazowszu ( oczywiście negatywnie ! ). Kto podejmuje takie nieprzemyślane decyzje ?
  OCZEKUJEMY aby : wydział inwestycji, remontów i drogownictwa starostwa powiatowego w Piasecznie , który ma przyjrzeć się sytuacji na tym skrzyżowaniu – przyjechał i naprawdę przyjrzał się co tu się będzie działo szczególnie w godzinach szczytowych wyjazdu do pracy i szkół i powrotu do domów. Skoro potem mają zapaść dalsze decyzje w sprawie świateł – jak informuje wicewójt Lesznowoli Marcin Kania to wymaga to realnej i mądrej opinii mającej pomóc użytkownikom tej drogi aby nie pogorszyć i tak już tylu uciążliwości drogowych. Są jeszcze przejścia dla pieszych. Jest boisko sportowe tuż obok świateł. Tam jeździ duża liczba samochodów i jeżdżą także autobusy skręcające na skrzyżowaniu w kierunku do/z Zgorzały. Będzie duży zator i bardziej niebezpiecznie.
  PROPOZYCJA od ludzi : do wprowadzenia zmiana ustawienia czasu działania poszczególnych faz w działaniu sygnalizacji – okresowe przeprogramowanie sterownika świateł. Wyłączona sygnalizacja nie pomoże nam lecz dodatkowo utrudni bezpieczny przejazd przez skrzyżowanie. Z jednej strony mamy szlaban często zamykany / pociągi a z drugiej strony wyłączona sygnalizacja świetlna ! Pomyślcie – co o tym sądzą mieszkańcy i wszyscy tu jeżdżący ludzie.
  Czy nowi mieszkańcy Nowej Iwicznej, Nowej Woli i Zgorzały i podatnicy naszej gminy są świadomi co ich czeka na tym terenie ?

 3. Wystarczyło by zamknąć skrzyżowanie. Nikt by nie jeździł to nie byłoby narzekania. Cisza, spokój, żadnych ciężarówek i spychaczy.

 4. W tej gminie Lesznowola wszystko robione jest 20 lat za pózno a drogi i chodniki to jakiś koszmar a urzędnicy zawsze mają wytłumaczenie zwłaszcza pan Kania…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię