Wyłączyli światła. To już druga stłuczka na niebezpiecznym skrzyżowaniu!

3

LESZNOWOLA W poniedziałek rano doszło do kolizji na skrzyżowaniu Postępu i Krasickiego. Kilka tygodni temu, w celu upłynnienia ruchu, na krzyżówce wyłączono światła


– Ruch może i został upłynniony, ale zrobiło się też niebezpiecznie – uważa pan Łukasz, nasz czytelnik. – Wielu kierowców wymusza tam pierwszeństwo. Niektórzy wjeżdżając na skrzyżowanie w ogóle nie patrzą na znaki. Sam byłem świadkiem kilku sytuacji, które omal nie skończyły się wypadkiem…
Z naszych informacji wynika, że poniedziałkowa kolizja była już drugą stłuczką w tym miejscu na przestrzeni tygodnia. Wcześniej zderzyły się tu dwa samochody dostawcze, na szczęście żaden z kierowców nie ucierpiał. Tym razem mercedes zderzył się z volkswagenem. Pierwszeństwo wymusił kierowca vw (ulica Postępu na pierwszeństwo przejazdu), który został ukarany mandatem w wysokości 200 zł i otrzymał sześć punktów karnych.
Krzyżówka w Nowej Woli to bardzo ruchliwe miejsce, dlatego warto tu zachować maksymalną ostrożność. Na razie nie wiadomo czy zarządzający nią powiat piaseczyński podejmie jakieś kroki w celu poprawy bezpieczeństwa.

TW

3 KOMENTARZE

  1. Jeżeli ktoś nie przestrzega przepisów i nie stosuje się do znaków to nie powinien poruszać się pojazdem mechanicznym a nawet rowerem.

  2. Mieszkańcy Nowej Iwicznej , Nowej Woli i innych miejscowości w tej okolicy jeżdżący ulicami Krasickiego i Postępu są coraz bardziej niezadowoleni z wyłączonych świateł na tym skrzyżowaniu. To bardzo ruchliwe miejsce i coraz bardziej niebezpieczne. Korki na ulicy Krasickiego są ciągle, jeżdżą także tiry, niektórzy kierowcy nie zwracają uwagi na znaki drogowe, wymuszają przejazd przez to skrzyżowanie. Szczególnie trudniej tam przejechać kiedy jest ciemno i pada deszcz a wkrótce będzie śnieg, ślisko i gorsza widoczność. Jak tam przechodzą piesi ? Na pewno po dłuższym czekaniu i wypatrywaniu z której strony skrzyżowania jadą auta. Ulica Krasickiego stała się tranzytową drogą, dla wielu jedyną aby ominąć inne w okolicach Piaseczna i Lesznowoli rozkopane ulice, zwężone miejsca, roboty drogowe – remonty, budowa Puławskiej Bis, inne remonty przy Puławskiej i wszystko w tym samym czasie. Obecna pora roku powoduje, że wiele z tych robót będzie prowadzone dalej dopiero wiosną.
    Sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu Krasickiego i Postępu powinna być włączona i działająca (czerwone-żółte-zielone). Można zmienić ustawienia działania świateł poprzez czasowe zaprogramowanie na zasadzie dłużej i krócej w określoną stronę z dostosowaniem do natężenia ruchu pojazdów. Oczekiwanie na zmianę światła jest na pewno bezpieczniejsze niż nie działająca sygnalizacja.
    Oczekujemy, że Starostwo już wie jakie podjąć działania aby poprawić bezpieczeństwo ruchu na opisanym skrzyżowaniu.
    Nie chcemy oceniać komu w Urzędzie zabrakło trochę wyobraźni i odpowiedzialności.

  3. 90% mieszkańców okolicznych miejscowości jest bardzo zadowolona z wyłączenia świateł, dojazd na stację PKP jak i powrót skrócił się z 30min do 15min, narzekają tylko kierowcy którzy prawo jazdy kupili a nie zdali.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię