Wyłamano kontrowersyjny krzyż! Drutem przymocowano go do drzewa

12

PIASECZNO Na Górkach Szymona w zeszły weekend pojawił się krzyż, który w intencji jego budowniczych miał pomóc w walce z koronawirusem. „Boże chroń od zarazy” – można było przeczytać na tabliczce, która mu towarzyszyła. Szybko jednak krzyż został wyłamany i z górek zniknął. Co się z nim stało?

O krzyżu na Górkach Szymona napisaliśmy w zeszyły poniedziałek (23 marca). Jego lokalizacja wywołała kontrowersje. Jedni uważali, że to samowola, która powinna zniknąć z górek, inni uznali, że powinien zostać – ku pokrzepieniom serc, a także jako ostrzeżenie, dla tych, którzy nie zachowując ostrożności, w dużych grupach gromadzili się na spacerach.
Już następnego dnia poinformowano nas, że krzyż został wyłamany i z Górek Szymona zniknął.
Został teraz przywiązany drutem do drzewa gdyż po tym jak go wyłamano z podłoża nie ma już na czym stać – poinformowała nasz Czytelniczka. – Jestem zdegustowana, że ktoś się do czegoś takiego posunął. Ja nie umieszczałam tego Krzyża, ale są rzeczy których się po prostu nie robi – uważa kobieta.
To oburzające, krzyż jest symbolem religijnym, któremu należy się szacunek – uważa mężczyzna, który również zwrócił nam uwagę na zmianę lokalizacji krzyża. – W tych trudnym czasach powinien nas łączyć, a nie dzielić. Nie rozumiem dlaczego osobom wierzącym tak bardzo przeszkadzał – dodaje nasz Czytelnik.
A jakie jest Wasze zdanie? Czy krzyż powinien zostać na Górkach Szymona w miejscu, w którym został wzniesiony?

Sprawą zainteresował się burmistrz Daniel Putkiewicz. – Wysłałem na miejsce ekipę, aby sprawdziła co dzieje się z tym krzyżem – mówi burmistrz.

AB

Czytaj też:

12 KOMENTARZE

 1. Nie powinno się robić takich rzeczy jak wyłamywanie krzyża. To jest bezczeszczenie symboli religijnych. Nasi dziadkowie oddawali za to życie, a teraz my okazujemy całkowity brak szacunku. Być może rzeczywiście nie powinien stać w tym miejscu i jest to swego rodzaju samowola, ale w takim wypadku powinno się go przenieść w inne miejsce z zachowaniem należytego szacunku.

  • po co się afiszować z wiarą? ja zawierzam swoje życie własnemu rozsądkowi i szczęściu i się z tym nie obnoszę. Czy wiara w Boga powinna być pretensktem do popisów? Kogo to obchodzi ze on zawierza coś Bogu? Czemu nie postawił sobie krzyża w ogródku skoro jest taki wierzący? albo w pkoju, na środku salonu… gdzie służby, czemu nikt nie zareagował na taką samowolke? a wy piszecie o nim jakby był ofiarą a tak naprawde jest sprawcą zamowoli i to w miejscu publicznym!!! zenada ze promujecie takiich głupców

 2. A gdzie szanowny burmistrz ?
  Lepiej lansować się w temacie wyborów które i tak zostaną odwołane, a niżeli przenieść krzyż do najbliższej parafii. Z przestrzeni przy drodze można usuwać krzyże postawione bez niczyjej zgody, a tu nie można ? Ale rozumiem, że lepiej aby medialnie znowu dzielić Polaków zamiast działać jak na włodarza przystało. Niech no w końcu jakaś porządną opozycja się pojawi w polskiej polityce, bo nieróbstwo i krętactwo zarówno rządzącej partii jaki i opozycji wychodzi już bokiem chyba wszystkim.

 3. Co widzi pesymista na cmentarzu? Same krzyże
  Co widzi optymista same plusy.
  Może komu przeszkadza niech spojrzy na niego inaczej 🙂

  • Krzyż to narzędzie zbrodni na Bogu. Zamiast Krzyż lepiej czcijcie Jezusa.
   Jak Jezus byłby zastrzelony to dziś czciłbyś pistolet ?

 4. Wszystkie wojny na świecie ,nienawiść ludzka zaczyna się od poglądów religijnych .Nie potraficie żyć swoim życiem tylko wmawiacie sobie coś czego nie ma ….

  • Pamięć krótka, z historią na bakier.
   Największe ludobójstwa w XX wieku, a także w całej historii, odbywały się z odrzuceniem wiary, wbrew wierze. Trzech największych zbrodniarzy było niewierzących, Czang Hai Szek, Stalin i Hitler. Ale klawiatura wszystko zniesie, nawet takie popkulturowe głupoty.

 5. Krzyż to narzędzie zbrodni na Bogu. Zamiast Krzyż lepiej czcijcie Jezusa.
  Jak Jezus byłby zastrzelony to dziś czciłbyś pistolet ?

 6. Krzyż to sposób zawłaszczania terenu. Stara żydowska metoda. Dzięki takim debilizmom jak to że nie wolno ruszyć krzyża – DZIAŁA i zawłaszcza tereny dla kościoła.
  Tym czasem Krzyż to narzędzie zbrodni na Bogu. Zamiast Krzyż lepiej czcijcie Jezusa bo w tej historii chodzi o to że Jezus był ponad krzyż i ze śmierć została pokonana.
  Jak Jezus byłby zastrzelony to dziś czciłbyś pistolet czy kulkę?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię